На українців чекає новий стрибок цін на продукти: що найбільше подорожчає до літа

На українців чекає новий стрибок цін на продукти: що найбільше подорожчає до літа

В Україні ціни на продукти продовжують зростати – з початку року помітно подорожчав борщнабір, соняшникова олія, курячі яйця.Ціни на перші овочі нового врожаю поки високі. Наприклад, кілограм свіжої редиски досі коштує 45-50 гривень, рік тому було дешевше на 25-30%. Про це повідомляє «Сегодня«.

«Рік тому рання полуниця із Закарпаття продавалася 10 квітня, цього року – на два тижні пізніше і ціни захмарні – до 200 грн/кг. Те саме стосується ранніх овочів борщнабору», – зазначив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.


Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин очікує у травні зростання цін на борщнабір нового врожаю на 70-80%. За кілограм молодої моркви, буряка, капусти доведеться сплатити близько 30 грн/кг.

Також відбулося значне зростання цін на курячі тушки та філе, яловичину. За даними Держстатистики, у квітні 2020 року куряча тушка коштувала 52 грн/кг, зараз 63 грн/кг (+21%), якщо рік тому куряче філе продавали по 92 грн/кг, то зараз по 103 грн/кг (+12%). Яловичина (телятина) виросла в ціні з 138 до 157 грн/кг (+14%).


Залиште свій коментар