На Кіровоградщині 20-річний хлопець застрелився після повернення з армії: нові подробиці трагедії

На Кіровоградщині 20-річний хлопець застрелився після повернення з армії: нові подробиці трагедії

На Кіровоградщині 20-річний Владислав Юзвик наклав на себе руки через борги зі швидких кредитів, які він брав для армійського товариша по службі. Батьки загиблого тепер намагаються домогтися справедливості через правоохоронні органи, а армійський друг віддавати гроші не збирається і ховається від відповідальності в лікарні.Детальніше про це читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Армійський товариш по службі виманював гроші


На Кіровоградщині в селі Свердликове Новоархангельського району вже поховали хлопця. Він тільки 12 квітня повернувся з армії, де проходив строкову службу, а 18 квітня вистрілив собі в скроню із саморобної рушниці. Батьки буквально на кілька миттєвостей запізнилися, щоб уберегти сина від самогубства.

За кілька секунд до фатального пострілу Влад надіслав рідним повідомлення, в якому написав, що в його загибелі винен товариш по службі Іван Д. Саме він протягом кількох місяців виманював у хлопця гроші, змушуючи брати все нові й нові так звані швидкі кредити. Щоразу друг говорив, що поверне борги, тільки якщо Влад візьме ще один кредит.


«Обманом і шантажем шахрай Іван Владиславович Д. виманив у мене більше ніж 25 тисяч гривень, і тепер у мене п’ять кредитів, які моя сім’я не в змозі повернути», – написав Влад.

Влад Юзвик застрелився через кілька днів після повернення з армії
Останнє повідомлення Влада

Для простої сільської родини, де ростуть ще двоє дітей, така сума непосильна. На прощання хлопець попросив допомогти батькам. Але навіть після смерті на телефон загиблого продовжують надходити дзвінки кредиторів.

Боржник ховається в психіатричній лікарні?

«Я навіть і не знав про цього друга. Розглядаю фото сина з армії, там ніде немає цього Івана. Хіба що на двох групових фотографіях він є. І його знайомі теж дивуються, коли Влад встиг із ним подружитися», – розгублено говорить OBOZREVATEL батько Влада Андрій Юзвик.

Товариш по службі, який виманював гроші

За словами батька, Іван Д. брав гроші в борг на ігри.

«Він винен багатьом. Їхня військова частина стоїть у Гостомелі під Києвом, кажуть, цього Івана там й інші люди розшукують, кому він винен гроші. Я зв’язувався з ним, він спочатку сказав, що борги поверне. Потім заявив, що грошей у нього немає. І зараз він перебуває в психіатричній лікарні в Києві», – розповідає батько.

Андрій Юзвик згадує, що син, коли проходив строкову службу, хотів укласти контракт і залишитися в армії. Але рідні його відрадили, сказали, що він ще молодий і йому не варто поспішати з таким рішенням.

«Син приїхав, дивлюся, два дні весь час на телефоні сидить. Я намагався з ним поговорити, але він тільки попросив гроші, йому треба було й усе. Ми думали, що він хоче новий телефон купити. Це вже після смерті сина ми побачили всі ці листування на його телефоні, а так нічого не знали», – каже чоловік.

Сім’я будувала плани. Сам батько займається ремонтами будинків і хотів сина трохи навчити будівельної справи, а потім разом вирушити на заробітки в Європу.

Після армії збирався стати будівельником

Поліція відкрила провадження

У поліції Кіровоградської області нам сказали, що зараз відкрито кримінальне провадження за фактом доведення до самогубства. Однак відмовилися уточнити, чи встановлено особистість того, хто змушував Влада брати гроші в борг, і чи допитували його. Послалися на таємницю слідства.

Поліція відкрила справу за фактом доведення до самогубства

Батько загиблого розповідає, що в поліцію вони пішли самі, не дочекалися, поки правоохоронці до них приїдуть. «Нам тепер кажуть, що повинні провести низку експертиз, сам телефон сина теж на експертизі. Словом, я не вірю, що винного покарають», – зітхає батько.

Місцеві жителі переживають, кажуть, що загиблий був хорошим хлопцем, добрим, але дуже довірливим. А швидкі кредити зіграли з ним злий жарт. Через довірливість і боязнь, що про проблему дізнаються батьки, Влад влазив у борги, сподіваючись, що товариш по службі рано чи пізно все поверне. Але той гроші повертати, схоже, й не збирався.

Залиште свій коментар