На Київщині поліція жорстко затримала ветерана з протезом: що сталося (відео)

На Київщині поліція жорстко затримала ветерана з протезом: що сталося (відео)

У селі Мархалівка на Київщині під час акції протесту проти вирубки лісу, де планують облаштувати Національне військове кладовище, правоохоронці затримали ветерана війни Сергія Янюка, відомого під позивним «Латиш».



Відео інциденту з’явилося у Telegram-каналі «Підтримай Мархалівку». На ньому видно, як четверо поліцейських силоміць затримують чоловіка з протезом замість ноги.

«Сергій втратив ногу, захищаючи Ірпінь. А тепер його тягають, як правопорушника, бо він вимагав виконати рішення суду і зупинити вирубку лісу», – йдеться у повідомленні до відео.


Що відомо про ситуацію з лісом у Мархалівці

Причиною протесту стало відновлення вирубки дерев у Мархалівському лісі, який є частиною природоохоронної території Смарагдової мережі. Місцеві активісти заявляють, що це порушує рішення суду.


Ключові факти:


  • 15 березня 2024 року уряд офіційно затвердив розташування Національного військового меморіального кладовища – частина лісу на північ від Мархалівки.
  • Ця ділянка входить до природоохоронної мережі.
  • ГО «Мархалівка. Підтримка» подала позов до суду.
  • Києво-Святошинський районний суд заборонив вирубку без окремого дозволу.
  • Попри це, влітку 2025 року роботи відновилися.

«Це не протест проти військового кладовища. Ми поважаємо пам’ять загиблих. Але все має бути законно. Ліс охороняється міжнародними конвенціями, це не пустир», – кажуть місцеві активісти.


Поліція інцидент не коментує

Станом на вечір 11 липня поліція Київської області не надала жодного офіційного пояснення щодо затримання ветерана. У соцмережах та місцевих пабліках цей інцидент викликав хвилю обурення.

«Коли ветеран з протезом просить виконати рішення суду – це громадянська позиція. Коли його тягнуть чотири озброєні поліцейські – це викликає питання», – написав у коментарях один із користувачів.


Чому ця історія викликає резонанс

Маршалівський ліс став символом конфлікту між суспільними інтересами: з одного боку – потреба в національному військовому меморіалі, з іншого – екологічні зобов’язання та права громад.

Особливу увагу привертає й те, що затриманим є людина, яка воювала на фронті, втратила ногу і тепер опинилася у центрі протистояння за збереження природи.

Це не перша спроба активістів зупинити роботи – протести тривають вже кілька місяців. Але саме насильницьке затримання ветерана вивело ситуацію на новий рівень.


Цей інцидент показав, як легко суспільне непорозуміння може перерости у силовий конфлікт.

  • Законність вирубки залишається під питанням
  • Судове рішення не виконується належним чином
  • Реакція поліції викликає обурення частини суспільства
  • Ветеран, який став символом боротьби, затриманий публічно

Ця історія заслуговує на чесне розслідування та коментарі з боку влади. І найголовніше – рішення має відповідати як праву, так і повазі до людей, які віддали частину себе за цю країну.

Залиште свій коментар