На Київщині директорка школи заселилась у «капсулу життя» заради безпеки: що сталось

Над будинком жінки «Шахеди» «проклали стежку, але викладачка не розгубилася і знайшла прийнятний для себе варіант.
«Ця «капсула життя» в мене вже рівно місяць. Коротко розповім передісторію», — каже жінка.
Та продовжила: «Я сама з Ірпеня Київської області. 24 лютого 2022 року, коли почалось повномасштабне вторгнення, я була в аеропорту «Бориспіль», їхала на відпочинок, який не відбувся. Перші ракети прилетіли по аеропортах і по «Борисполю». Я бачила ці вибухи, вони були у мене за спиною. Під час окупації Київщини ми мешкали неподалік Ірпіня, в одному з селищ, потім повернулись в Ірпінь. Почались обстріли, блекаути. Коли ще не було «Шахедів», то ситуація була більш-менш, я могла спати. Влітку минулого року я придбала будинок в Бучі, майже місяць я не спала через польоти «Шахедів».
За її словами, останньою краплею стало те, що поруч з її будинком одного разу почали шукати уламки дронів.
«Я зрозуміла, що така реальність. До найближчого укриття треба йти декілька кілометрів. Тобто коли летить балістика, то взагалі варіантів немає. Залишається тільки сидіти у ванній кімнаті. Почала замислюватись про те, що робити. Якщо я не можу спати, то не можу працювати. Я директор школи, в мене велика команда, тому я не можу підвести себе та всіх. Почала шукати варіанти того, що можно купити для безпеки», — каже Катерина Сторожук.
І додає: «Будівництво укриття — це дуже дорого, декілька мільйонів. І довго. Крім того, не хотілось щоночі ходити спати під землю. Випадково в інтернеті я знайшла відео тестування «капсули життя». Я купила цей металевий виріб, мій брат разом з другом зібрали її протягом декількох годин. В першу ніч під час тривоги я виспалась».
На питання про те, як дихається в цій металевій конструкції, Катерина каже, що незручностей не відчуває.
За словами Катерини, ця конструкція стала порятунком для її психіки.
«Знаю, що деякі люди спокійно сплять навіть коли обстріл. Я не сплю, тому що в мене психологічна травма. Таких людей як я — дуже багато», — каже Катерина Сторожук.
До цього Катерина додає, що в коментарях під дописом в соцмережі дописувачі як тільки не називали цю конструкцію.
«Називали і шкатулкою, і труною. Казали, що маючи 100 тис. грн, можно виїхати за кордон і почати нове життя. Я відповіла, що, по-перше, за 2500 доларів ти не виїдеш за кордон і не почнеш нове життя. Я відповіла, що для мене краще жити в Україні і спати в капсулі, тому що мій дім — Україна, тут частина мого життя», — каже Катерина.
Своєю чергою, в ДСНС Україїни нам розповіли, що в Україні не було випадків, коли під завалами приватних та багатоквартирних будинків рятівники знаходили б такі «капсули життя», тому фахові висновки про ефективність, спираючись на докази, зробити неможливо.