На Київщині від коронавірусу померли дружина з чоловіком, вони виховували 13 дітей: подробиці трагедії

На Київщині від коронавірусу померли дружина з чоловіком, вони виховували 13 дітей: подробиці трагедії

В Олександрівській лікарні Києва 29 березня від ускладнень, викликаних коронавірусом, померла багатодітна мама з Василькова Діана Родікова. Тиждень тому від цієї ж хвороби помер її чоловік, переселенець із Донбасу Володимир.Крім п’ятьох рідних дітей, у пари було ще вісім прийомних, із якими вони жили в будинку сімейного типу. Опіку над братами і сестрами вирішила взяти старша дочка Олександра разом зі своїм чоловіком.

Детальніше про цю трагедію читайте в матеріалі OBOZREVATEL.


«Зняв маску і задихнувся»

Глава сімейства Володимир помер від COVID-19 в Васильківської дитячої інфекційної лікарні (тут зараз розгорнуто госпіталь) 20 березня. До свого 45-річчя він не дожив всього місяць. На десятий день після цього померла і його дружина Діана. Але жінка до останньої миті так і не дізналася про смерть чоловіка, лікарі та близькі боялися повідомити їй про це.


«Першою захворіла мама. Десь 1-го або 2-го березня вона відчула себе погано. З’явилася слабкість, кашель, піднялася температура. Через три дні точно такі ж симптоми з’явилися і у тата. Вони звернулися до сімейного лікаря, здали тест на коронавірус і отримали позитивні результати. Лікар сказала, що поки сатурація не впаде до 80% їх ніхто не госпитализирует, мовляв, такі нові правила. Коли у тата вміст кисню в крові впало до 79-80%, швидка терміново відвезла його в лікарню «, – говорить OBOZREVATEL їх старша дочка Олександра.

Діана так і не дізналася про смерть чоловіка Володимира

Володимир три дні лежав у звичайній палаті, а потім його перевели в реанімацію. Через три дні туди ж потрапила Діана. Жінка на перших етапах легше переносила інфекцію, тоді як чоловік хворів важко і болісно.

«Лікарі говорили, що тато весь час з ними лаявся. Йому було важко дихати в масці. Їх обох підключили до ШВЛ, доктора перевертали їх на живіт, на боки, щоб вони могли дихати. Папа нервував, йому не вистачало кисню. 20 березня йому було погано, рівно о 9 годині вечора він зняв з себе маску, але надіти її назад не встиг, задихнувся. Лікарі півгодини намагалися його відкачати, але не змогли. Папа помер «, – каже Олександра.

Старша дочка Олександра рік тому вийшла заміж

Лікарі боролися за Діану, але врятувати не змогли

Дочка боялася сказати мамі про те, що тато помер, враховуючи її стан. Діана продовжувала боротися за своє життя, слухала лікарів і виконувала все, що вони їй говорили. Але жінці постійно не вистачало кисню.

Її вирішили перевезти в Олександрівську лікарню в Києві, але і цей процес був дуже болісним. Коли жінку перемикали з одного лікарняного апарату на інший в реанімобілі, у неї зупинилося серце.

«Мені зателефонував лікар і сказав:» Молися, ми не можемо запустити серце «. Сашенька сиділа під дверима реанімації, я не стала їй говорити про це. Серце лікарі все-таки запустили і 24 березня Діану довезли до Києва. В Олександрівській до нас вийшов доктор і запитав: «Як ви взагалі примудрилися її сюди довезти?» У Діани сатурація була 30, тиск 80 на 40. Вона була без свідомості «, – згадує хрещена і друг сім’ї, капелан Бася Володарська.

Діана і Володимир восени відзначили срібне весілля

Всю ніч лікарі боролися за життя Діани. Вони підняли їй сатурацию до 90%, тиск був 111. Її ввели в медикаментозну кому, потім поставили в трахею трубку. Фактично, вона сама не дихала, за неї це робив апарат. Потім у жінки стали відмовляти нирки.

«28 березня на мене викликав лікар і сказав, що він дає 95%, що Діана скоро помре. Він мені так і сказав:» Думаю, що я вам сьогодні подзвоню. Може це буде 20 годин, може опівночі «. Я пішла дуже засмучена, плакала. Ще в першій годині ночі ми говорили з лікарем, він сказав, що сатурація впала до 80%, тиск 80 на 40», – розповідає Бася.

Діана померла о 6:20 ранку 29 березня. На десятий день Володя забрав її з собою на небеса, кажуть друзі сім’ї …

Діана пережила чоловіка всього на кілька днів

Старша дочка замінить дітям батьків

Поки батьки лежали в лікарні, 11 неповнолітніх синів і дочок соціальні служби поселили в центр для дітей, які залишилися без опіки. Вони вже знали, що їхній тато помер, але дуже сподівалися, що мама видужає.

Одна з дочок дізналася про те, що мама тяжко хворіє. Про це в Facebook написав хтось із знайомих жінки. Пізніше дітям повідомили про смерть мами.

Старший син Богдан (праворуч) вже відслужив в армії

«Коли ми приїхали в центр, вони вже були в сльозах, вони все знали. Вони питали, що ж тепер буде з ними? Питали Сашу, чи візьме вона їх з собою. Старша дочка Олександра, їй всього 21 рік, вона вже заміжня. її чоловік сказав, що вони обов’язково повинні взяти опіку над усіма дітьми і замінити їм маму і тата. Хоча соціальні служби збиралися віддати їм тільки трьох, рідних дітей. Тепер дуже важливо якнайшвидше оформити всі документи, щоб забрати їх додому «, – говорить OBOZREVATEL Бася .

Також сім’я потребує власне житло. Будинок в селі Липовий Скиток Васильківського району надано їм владою, він комунальний. Раніше сім’я жила в Макіївці (Донецька область), там у них був свій власний будинок.

Діти сподівалися, що мама видужає

Але Родікови були змушені покинути будинок, коли почалася війна. Володимир посадив всіх в мікроавтобус і манівцями вивіз рідних до Києва. Сама сім’я мала проукраїнську позицію. Вони не приховували, що відправляли допомогу спершу на Майдан, а потім на фронт. Через деякий час окупанти спалили їхній будинок.

Спочатку родині допомогли з житлом, дозволили жити у великому будинку в Гатному під Києвом. Але через деякий час прийшов власник і попросив багатодітних батьків покинути житло. Так вони опинилися в Васильківському районі.

Тепер дітям потрібна допомога

Найближчим часом буде відкрито рахунок і під заступництвом ПЦУ дітям почнуть збирати гроші для покупки власного житла, щоб уже ніхто не міг їх вигнати звідти.

Поки Олександрі потрібна допомога, щоб почати життя заново, тепер вже в статусі мами багатодітній сім’ї. А Діана і Володя спостерігатимуть за ними з небес.

Всі бажаючі можуть відправити сім’ї допомогу на карту: 4149 4993 4729 7622; Слюсаренко Олександра Володимирівна.

Залиште свій коментар