Мовний омбудсмен розповів, кого зобов’яжуть скласти іспит з української в цьому році

Мовний омбудсмен розповів, кого зобов’яжуть скласти іспит з української в цьому році

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пояснив в ефірі каналу «Україна 24», кому саме доведеться складати іспити з української мови.

«В першу чергу це стосуватиметься тих, хто претендує на державну службу. Це будуть і міністри, і чиновники, керівники обласних державних, районних адміністрацій, держпідприємств, прокурори. Тобто ті, хто займатиметься безпосередньо діяльністю, пов’язаною з державною владою», — розповів мовний омбудсмен.Читайте також:   П'ятниця буде з грозовими дощами: прогноз погоди в Україні на 2 липня

Також Кремінь вказав на обов’язкове екзаменування тих, хто збирається отримати громадянство України. Така категорія також має підтвердити знання української мови.

За словами омбудсмена, деякі категорії не будуть складати іспит у 2021 році, і допустив можливість внесення «якихось змін до закону».

«Це стосується в першу чергу депутатів — така вже норма закону, нічого не поробиш, і правоохоронні структури», — заявив Кремінь.


Читайте також:   В Україні настає бабине літо: синоптики назвали дати

Мовний омбудсмен закликав чиновників не «лякатися своїх знань», а якщо скласти іспит не вдасться, то відкрито це визнавати.

«Це сприйматиметься набагато краще, ніж раніше, коли «склав» іспит, а два слова зв’язати не може», — додав уповноважений із захисту державної мови.

Залиште свій коментар