Мендель заявила, що в Україні є «українська» російська мова

Мендель заявила, що в Україні є «українська» російська мова

Росія не є монополістом, власником російської мови. Російська мова, а точніше «українська російська», є також частиною культурного розмаїття України. Про це сьогодні, 4 квітня, у програмі «Взгляд с Банковой» телеканалу «Дом» заявила прессекретарка президента України Юлія Мендель.Вона зазначила, що питання мови окремі політики «відверто використовують для організації своїх спекуляцій і конфліктів», особливо в період виборів.

«Спекуляції на тему мови є лицемірним способом утримувати політичних прихильників… Від прийнятого у розпал передвиборчих перегонів 2019 року закону про мову вся країна так і не заговорила українською. Зате політичні улюбленці регіонів, в яких переважно звучить російська мова, по всіх кутках почали розповідати про насильницьке насадження державної української мови», — сказала Мендель

Прессекретарка президента підкреслила, що, безумовно, українська мова повинна бути захищена.


«Але повинні бути захищені й громадяни — і не важливо, яку мову вони використовують в побуті, адже найбільша цінність — людина», — доповнила вона.

Юлія Мендель вважає, що деякі українці у своїй боротьбі за мову породжують в суспільстві дух ненависті.

«Але не можна ненавистю боротися за праве діло, насадженням змусити полюбити мову, а узаконеними штучними формами з минулого розподіляти патріотів на кращих і гірших», — впевнена вона.

Україні давно пора піднятися над проблемою мови й перейти з площини «кращий патріот — україномовний» до діалогу про те, як суспільству об’єднатися і прийняти один одного, додала Мендель.


«Українська мова, як і ідентичність, — це куди більше явище, ніж виключно протистояння Росії. І в цьому наше поки ще неусвідомлене багатство. А російська, точніше, українська російська, — це частина культурного розмаїття нашої країни», — акцентувала прессекретарка президента.

При цьому російська мова не є монополією, власністю виключно Росії.

«Росія не є монополістом на російську мову. І нам пора давно самим демонополізувати російську мову. І голосно заявити, що в Україні є українська російська мова», — заявила Юлія Мендель.

Залиште свій коментар