Майже 70% ЛГБТ-учнів в Україні чули гомофобні висловлювання від співробітників шкіл — дослідження

Майже 70% ЛГБТ-учнів в Україні чули гомофобні висловлювання від співробітників шкіл — дослідження
80% ЛГБТ-підлітків в Україні не почуваються в безпеці у школі. 70% таких учнів чують гомофобні висловлювання на свою адресу, а 67% — чули це від співробітників школи.

Про це свідчать результати Національного дослідження шкільного середовища в Україні, передає «Інтерфакс-Україна».Координаторка дослідження Марина Шевцова повідомила, що 43% ЛГБТ-учнів не почуваються у школі в безпеці та комфорті через свою сексуальну орієнтацію, майже 40% — через вагу або розмір тіла. Крім того, майже 30% піддаються цькуванню через гендерну ідентичність або експресію.

«Дослідження свідчить, що школа на сьогодні не є безпечним середовищем для навчання таких дітей. Лише 20% ЛГБТ-учнів сказали, що у школі почуваються в безпеці. Усі інші почуваються у школі небезпечно, некомфортно», — сказала Шевцова.


Крім того, майже 30% ЛГБТ-дітей стикаються з різними формами фізичного насильства через свою сексуальну орієнтацію, а 28% — через гендерну експресію.

Дослідження проводили з травня до вересня 2020 року в усіх областях України. У ньому взяли участь учні українських шкіл, які ідентифікують себе лесбійками, геями, бісексуалами, трансгендерами або негетеросексуальними людьми. Загалом дослідження включає 1 743 підлітки.


Залиште свій коментар