«Люди задихаються. Їм на нас наплювати!» Кримчани розповіли, як РФ провалила боротьбу з COVID-19

«Люди задихаються. Їм на нас наплювати!» Кримчани розповіли, як РФ провалила боротьбу з COVID-19

У Криму окупанти робили гучні заяви, що вакцинують російським «Супутником V» не тільки жителів півострова, а й іноземців. Однак далі слів справа не пішла: навіть препарат сумнівної якості – в гострому дефіциті.Місцеві скаржаться, що справжню статистику щодо захворюваності на коронавірус активно приховують, а пацієнтів із COVID-19 скеровують лікуватися вдома, скорочуючи кількість ліжок для таких хворих.

Детальніше про це читайте в матеріалі OBOZREVATEL.


Окупанти занижують статистику, а хворих відправляють додому

Справжні дані щодо коронавірусу в Криму приховують, намагаючись видавати інфекцію за грип. У ті цифри, які публікує окупаційна влада, місцеві жителі не вірять. З повідомлень у мережі відомо, що кількість хворих продовжує зростати, і найскладніша ситуація прямо зараз простежується в таких містах, як Алушта, Армянськ, Керч, Судак.


Однак на тлі цього на півострові почали скорочувати кількість ліжок для пацієнтів із коронавірусом.

У Криму вакцини закінчилися, а ліжка під COVID-19 скорочують

«Нам заборонено писати діагноз коронавірус. Усе що завгодно, тільки не COVID-19. Часто людей доводиться виписувати з лікарні в стані, коли вони задихаються, але в довідці буде написано – грип або ще щось», – поділилася з OBOZREVATEL на умовах анонімності медсестра однієї з алуштинських лікарень.

Нещодавно літню кримчанку Олександру Кравченю виписали з реанімації Ленінської ЦРЛ та відправили додому у важкому стані. Жінці потрібна киснева терапія. Дочка навіть не встигла купити кисневий концентратор і просила затримати маму в лікарні хоча б на добу. Але пенсіонерку посадили в машину, доправили додому в село.

Олександру Кравченю відправили додому у важкому стані з кисневою залежністю

«Їм на нас наплювати». Вакцини для Криму немає?

У Криму ще 18 січня розпочалася вакцинація проти коронавірусу. Зрозуміло, російським «Супутником V», адже інші препарати на окупованих територіях недоступні. Однак важливо нагадати, що засіб, який виробляє країна-агресор:

  1. Не пройшов третього етапу клінічних випробувань;
  2. Не був схвалений Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

За даними окупантів, за добу в середньому щеплення роблять понад 800 жителів Криму і загалом уже вакциновано 36 тисяч осіб. Але місцеві сумніваються у правдивості такої статистики і кажуть, що вакцини в регіоні вже давно немає. Вони повідомляють, що їм просто відмовляють у такій послузі.

«Я вчителька з Ялти. Хотіла зробити щеплення хоча б «Супутником», тому що інші препарати нам не доступні. Обдзвонила кілька поліклінік, але мені сказали, що вакцини немає і потрібно чекати», – скаржиться вчителька Валентина Осипчук.

Мешканка Ялти каже, що вакцини немає

Ще одна педагогиня з Ялти розповіла, що їй відповіли: укол вона не отримає, поки не зроблять щеплення всім медикам.

«Я дзвонила їм на днях, мені сказали, що до мене черга дійде аж у травні! Це як розуміти? Всі ці місяці будуть прищеплювати медиків? Препарату просто немає, вони захищають росіян, а на нас їм просто наплювати», – обурюється жінка.

Кримчани скаржаться на відсутність вакцини
"Люди задихаються. Їм на нас наплювати!" Кримчани розповіли, як РФ провалила боротьбу з COVID-19
"Люди задихаються. Їм на нас наплювати!" Кримчани розповіли, як РФ провалила боротьбу з COVID-19

Багато медиків відмовляються робити щеплення «Супутником», сумніваючись у його якості.

«Нам погрожував головний лікар, говорив: тих, хто не прищепиться, звільнять. Але потім начебто відступив, тому що насправді вакцини дуже мало, все одно на всіх не вистачає», – розповідає OBOZREVATEL медсестра алуштинської лікарні.

"Люди задихаються. Їм на нас наплювати!" Кримчани розповіли, як РФ провалила боротьбу з COVID-19

Про те, що вакцини в Криму дійсно не вистачає, раніше примудрився зробити застереження і так званий глава півострова Сергій Аксьонов. «Виходить казус: ми закликаємо на вакцинацію, але вакцин немає. Це категорично неправильно», – обурився він.

  • Жителі Ялти повідомляють, що не можуть навіть записатися в чергу через портал держпослуг;
  • У Сімферополі кажуть, що їх записують на щеплення на травень, оскільки вакцини немає і ніхто не знає, коли ж її привезуть;
  • Також на відмову у вакцинації скаржаться жителі Євпаторії, Керчі, Феодосії та Бахчисарая;
  • Щодо жителів віддалених районів і сіл, то для них вакцина теж недоступна. Адже навіть теоретично отримати щеплення можна лише в міських і районних медзакладах, людям довелося б їхати заради цього десятки кілометрів.

Ще недавно окупанти хвалилися, що зможуть прищепити своїм «Супутником» не тільки всіх жителів Криму, а й туристів-іноземців, які захочуть вакцинуватися після приїзду на відпочинок.

Повномасштабний процес імунізації препаратом, який і без того не викликає особливої довіри у світової громадськості, планували почати в березні. Але навіть це організувати їм не вдалося. У такій ситуації жителям Криму доводиться розраховувати хіба що на сили власного здоров’я.

Залиште свій коментар