Ляшко сказав, коли вакцина від COVID-19 з’явиться в Україні

Ляшко сказав, коли вакцина від COVID-19 з’явиться в Україні

Вакцина від COVID-19 на український ринок може потрапити в березні 2021 року, щойно з’явиться у світі.Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв’ю виданню «Гордон«. Він зазначив, що збирається піти одним з перших добровольців для клінічних випробувань препарату.

За словами Ляшка, на даний момент йдеться про наближення до третьої стадії клінічних досліджень, коли вакцина вже може проходити випробування на людях.


«У нас в Україні теж розглядається можливість проведення третьої клінічної стадії дослідження інактивованої вакцини проти COVID-19. Я вже говорив: як тільки почнуться випробування, я піду одним з перших добровольців. Публічно випробую вакцину, щоб ніхто не думав, що ми тут якусь масонську змову плетемо», – сказав лікар.

Він зазначив, що імунобіологічні препарати, які зараз доходять до третьої клінічної стадії, – це наша надія на порятунок, на життя без карантинних обмежень.


Крім того, вивчаються і випускаються препарати, які будуть використовуватися для специфічної терапії проти коронавірусної хвороби, додав Ляшко.

«Зараз ми говоримо про неспецифічної терапію, що прибирає симптоматику і допомагає легше перенести захворювання. А специфічна терапія – це та, яка буде діяти безпосередньо на вірус, вбивати його і знімати все негативні наслідки для здоров’я людини», – сказав лікар.

Залиште свій коментар