Лікарні в Україні вже розгортають ліжка для третьої хвилі коронавірусу: громадян закликають до щеплень

Лікарні в Україні вже розгортають ліжка для третьої хвилі коронавірусу: громадян закликають до щеплень

Рада Нацбезпеки та оборони вже анонсувала: невдовзі в Україні знову посилять карантинні обмеження.



Київ готується до нової хвилі коронавірусу. Столичним лікарням уже дали розпорядження розгортати ліжка. У Мінохорони здоров’я закликають щеплюватися, щоб захистися: небезпечний штам «Дельта» вже давно зафіксований в Україні. Відтепер, у центрах масової вакцинації можна отримати не лише CoronaVac, а й Pfizer.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19.30.


У перший день роботи центру масової вакцинації в Запоріжжі почали вакцинувати Pfizer. За уколом — черга. І люди готові стояти. Тут Pfizer вакцинують усіх охочих. На відміну від Києва.

У столиці Pfizer поки що масово щеплять лише людей старших за 60 років. «Хотіла чим завгодно, але ці забобони з європейськими та іншими країнами. Цю вони згодні, тут вони не згодні», — каже одна із відвідувачок.


На вакцинацію можна записатися завчасно, або стати в живу чергу. Але в будь-якому разі доведеться трохи постояти.

«Раніше тут робили щеплення лише вакциною CoronaVac. Тепер кількість спеціально облаштованих для вакцинації місць, а їх тут 24, поділили порівну між двома вакцинами», — кажуть у центрі.

На вході перевіряють документи і зокрема вік. Для всіх, хто молодший за 60 років, як і раніше доступний CoronaVac. У поліклініках щеплюють також -AstraZeneca. Учора Україна отримала 100 тисяч доз цієї вакцини від Румунії, а із США до нас прямує 2 мільйони доз «Модерни». Україні потрібно якомога швидше вакцинувати максимальну кількість людей, кажуть У МОЗі. Сплеску захворюваності чекають ще влітку, а не восени.

«На прикладі Британії, де зараз вирує «Дельта-вірус», і виникає запитання ефективна чи неефективна вакцина, то якраз у Британії серед вакцинованих дуже мало випадків — переважно це люди до 40 років, які ще не були охоплені щепленнями», — пояснюють в міністерстві.

Саме «Дельта-вірус» нині викликає найбільше занепокоєння у світі. Через це Рада Нацбезпеки та оборони вже анонсувала: невдовзі в Україні знову посилять карантинні обмеження.

Тим часом, перший випадок коронавірусу в Олімпійському селищі за тиждень до ігор. Його виявили у відвідувача з-за кордону, який бере участь в організації змагань. Його помістили на на двотижневий карантин у готель. Тим часом, і команду, і спортсменів тестуватимуть щодня.

Нині світ уже увійшов у третю хвилю пандемії. Про таке раніше заявляли у Всесвітній організації охорони здоров’я, й причиною цього називають поширення штаму «Дельта». Чи не найкритичніша ситуація із «ковідом» нині в Індонезії, Росії та Індії. У Сполучених Штатах нову хвилю коронавірусу називають хворобою невакцинованих, бо серед них вірус шириться найшвидше.

Залиште свій коментар