Лікарі вибирають, кому віддати кисень: що коїться в лікарнях для COVID-пацієнтів

Лікарі вибирають, кому віддати кисень: що коїться в лікарнях для COVID-пацієнтів

Ситуація з медичною допомогою хворим на коронавірус в Україні дуже складнаКоронавірус в Україні продовжує бити рекорди, і все частіше заходить мова про можливості введення нового локдауна. Ввести тотальний карантин можуть вже в грудні.

І привід для цього є, йдеться в сюжеті ТСН. Адже на початку осені в Україні кількість хворих за добу перевищувала 2 тисячі, а під кінець осені ця цифра зросла майже до 15 тисяч. Щотижня були нові рекорди.


Медична система України може дійти до такого стану, коли в реанімації просто не буде місць для важкохворих. Максим Степанов нещодавно озвучив нову цифру для введення локдауна — 30 тисяч нових випадків за добу (раніше мова йшла про 20 тисяч).

Але вже сьогодні лікарям доводиться робити вибір: кому віддати рятівний кисень — найцінніше для важкохворих.


«Хлопці вночі вирішували, що вони можуть без кисню. Йшли в туалет, в туалеті непритомніли. Мені кричали, кликали, бо всі боялися відійти від кисню. Я біг до них, по підлозі тягнув до кисню. А вже сатурації не було, і дихання майже не було», — розповідає В’ячеслав Семененко, колишній пацієнт «коронавірусної» лікарні.

В’ячеслав каже, що з 10 палат лікарні, де він лежав, кисень був тільки у двох палатах. Його давали тільки самим важким, та й то, з одного крана дихали по дві людини.

Волонтер Леся Литвинова допомагає хворим коронавірусом з кисневими концентраторами. А на питання, чи легко потрапити в лікарню і там отримати кисень, вона відповідає, що це схоже на жахливий сон.

Литвинова каже, що офіційна цифра вільних місць з доступом до кисню — сильно завищена. Люди тижнями стоять у черзі, щоб потрапити в лікарню, а багатьом і після виписки потрібні кисневі концентратори.

Лікар з Києва Світлана Гук каже, що ситуація погіршується. Пацієнтів, яким критично потрібен кисень, стає більше. Однією з головних проблем є те, що пацієнти намагаються лікуватися вдома.

Але якщо сатурація нижче 92-х і висока температура, терміново викликайте швидку. Виміряти показник кисню в крові допоможе пульсоксиметр.

При цьому, якщо у вас немає тісту на коронавірус, вас спочатку відвезуть в «сортувальне відділення». Тільки потім визначать, в яку лікарню ви поїдете. Це може зайняти кілька днів. Один з пацієнтів каже, що потрапив у таке відділення, де за ними дивився… травматолог.

Але якщо немає кисню, людина з важким задухою з-за коронавіруса, просто приречена. І неважливо, яка кваліфікація у вашого лікаря.

Залиште свій коментар