Лікар про реальну ситуацію з COVID-19 в Україні: хворих може бути в 10 разів більше

Лікар про реальну ситуацію з COVID-19 в Україні: хворих може бути в 10 разів більше

В Україні хвoрих на корoнавірус насправді може бути в 10 разів більше і щoдня мoжуть інфікуватись не 5 тисяч, а 50 тисяч людей. Але статистика не врахoвує неофіційні цифри, тобто тих, які лікуються вдoма, або в кого хворoба проходить безсимптомно.Про «фокуси» зі статиcтикою рoзповів голoвний лікар одного з медцентрів Львoва, медичний блогер Тарас Жиравецький у кoментарі виданню «Телеграф«. За слoвами лікаря, статиcтика передусім залежить від кількості прoведених тестів.

Так, наприклад, у минулі суботу і неділю кількість випадків захворювання на COVID-19 була меншою, оскільки лабораторії у вихідні дні проводять менше тестів, пояснив Жиравецький.


І справді, як показує статистика Міністерства охорони здоровʼя, 19 вересня, у неділю, було зафіксовано 2265 нових випадків, а вже в понеділок, 20 вересня, – 5159.

«Після вихідних лабораторії почали робити більше тестів і моментально кількість нових випадків виросла до 5 тисяч та більше на день. Це офіційно. Неофіційно цифра може досягати й до 50 тисяч нових пацієнтів за добу. Ми розуміємо, що госпіталізують приблизно 5% від тих людей, які заразилися. Тому якщо в нас тисячу людей госпіталізували – щонайменше 20 тисяч людей мали б захворіти напередодні. Бо не може з 2 тисяч половина людей лягти в лікарню», – пояснив медик.


Жиравецький зазначив, що потрапляння України до «жовтої» зони було прогнозованим, оскільки кількість нових випадків зараження ковідом стрімко збільшується. Тому необхідно обмежувати кількість контактів.

За прогнозом медика, якщо темпи захворюваності збережуться на рівні близько 6 тисяч нових випадків на день, то через 10-12 днів кількість госпіталізованих в Україні може перевищити 2 тисячі осіб, а смертність доходити до 200 за добу.

Залиште свій коментар