Лікар назвала головні помилки в лікуванні коронавірусу в Україні: відмовтеся від цього

Лікар назвала головні помилки в лікуванні коронавірусу в Україні: відмовтеся від цього

Лікар розповідає про зловживання небезпечною для здоров’я процедурою

В Україні станом на 8 листопада зареєстровано 460 тисяч випадків захворювань на коронавірус. Щоб визначити наявність інфекції, українці не завжди дотримуються процедури, запропонованої МОЗ. Деякі відправляються в приватні клініки для проведення ПЛР-тестування, деякі погоджуються на небезпечні та малорезультативні процедури. В процесі лікування так звані «панікери» з підвищеною відповідальністю зриваються, щоб купити кисневий концентратор. Які помилки допускають українці в лікуванні COVID-19 – розповіла лікар-інфекціоніст Євгенія Менжуліна.
На думку доктора, хворі на коронавірус, часто зловживають комп’ютерною томографією, завдаючи при цьому додаткову шкоду здоров’ю. Про це Менжуліна заявила в ефірі телеканалу «Україна 24».

Читайте також:   Молекулярний біолог: існуючі вакцини від COVID-19 можуть бути неефективними

Медик підкреслює, що комп’ютерна томографія не для всіх обов’язкова і не всім допоможе показати перебіг хвороби.

«Не варто забувати, що комп’ютерна томографія – це не льодяники поїсти, це серйозна доза опромінення. Робити її просто так кожні два дні – це зловживання. КТ потрібно робити виключно за призначенням лікаря, але ж у нас ніхто цього не чекає. У нас що призначить Google, то пацієнти й роблять. Велика черга на КТ викликана панікою, у тому числі. Це не лікувальна процедура, а діагностика за необхідності», – пояснила вона.


Читайте також:   В Україні можливий спалах коронавірусу. Вчені назвали причину

Лікар також додала, що українські хворі COVID-19 з якоїсь причини вважають, що їм додому необхідно придбати кисневий концентратор.

«У мене питання – що ви будете з ним робити? У багатьох він просто стоїть як незатребуваний. Неправильне використання небезпечно навіть з протипожежної точки зору, і може спричинити жертви. У нас прийнято, не розбираючись ні в чому, брати найскладніший апарат, концентратор з великим літражем. Я знаю забезпечених людей, які себе додому закупили апарати ШВЛ. Хто на них буде працювати?» – зазначила інфекціоніст.

Залиште свій коментар