Лікар-інфекціоніст розповів, коли коронавірус покине Україну: є надія

Лікар-інфекціоніст розповів, коли коронавірус покине Україну: є надія

Український лікар каже, що коронавірус ще довго не буде давати спокою українцямЕпідемія коронавірусу в Україні може закінчитися лише після появи колективного імунітету в українців. А на це може піти ні багато ні мало — кілька років, але є надія.

Так, за словами лікаря-інфекціоніста з Київської міської лікарні №4 Євгена Дубровського, перехворіти має більшість українців. Про це пише ТСН.


«Цього ніхто не знає. Є припущення, що епідемія закінчиться, коли з’явиться колективний імунітет. Тобто перехворіє більшість населення. Але це — тривалий процес. На це може піти і рік, і два», — висловив припущення медик.

Але є ймовірність того, що штам вірусу SARS-CoV-2 стане слабшим.


«Є надія, що вірус змутує і ослабне. Теж цілком ймовірно і очікувано. Але це припущення», — додав Дубровський.

Що стосується найближчої перспективи, то ця зима точно буде непростою. Адже крім коронавірусу українців атакують і інші сезонні вірусні інфекції, які ніхто не скасовував.

«Але ми її (зиму. — Ред.) переживемо. Більшість одужає без особливих проблем. Але щоб не було страшного колапсу, паніки і безладу, потрібно вже зараз, вже сьогодні вирішувати важливі питання і швидко надолужувати те, що не зробили за півроку. Особливо це стосується збільшення медичних кадрів та реорганізації амбулаторної допомоги», — підкреслив Дубровський.

Залиште свій коментар