Кузін про протипоказання до вакцинації від COVID-19: вони залежать від стану конкретної людини

Кузін про протипоказання до вакцинації від COVID-19: вони залежать від стану конкретної людини

Протипоказання до вакцинації від коронавірусної інфекції залежать від стану конкретної людини і перебігу тієї чи іншої її хвороби. Назвати якесь універсальне правило неможливо, незважаючи на затверджений перелік.На рішення робити або не робити щеплення пацієнту також впливають тип вакцини, вік, анамнез алергічних реакцій, чи був він вакцинований, як переніс перше щеплення і так далі. Про це розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає «РБК Україна«.

Він додав, що загальні протипоказання до кожної вакцини від коронавірусу вказані в інструкції. Медик підкреслив, що кожен лікар в Україні повинен знати перелік абсолютних протипоказань. Якщо ваш не може дати відповідь на запитання про вакцинацію – йдіть до іншого лікаря, порадив Кузін.


«Наприклад, ми точно знаємо, що робити щеплення вагітним вакциною CoronaVac не рекомендовано, тому що немає доказової бази, не було проведено досліджень. У той же час вакцина від Pfizer може бути рекомендована. І тут уже рішення лікаря – або призначати, або не призначати», – сказав він.

Кузін додав, що лікар повинен оцінити співвідношення користі й ризику вакцинації для окремого пацієнта. Щоб прийти на прийом до іншого лікаря, потрібно просто підписати з ним декларацію, зазначив він.


Залиште свій коментар