«Купи мені літак»: українці закликають заможних людей світу допомогти пілотам закрити небо над Україною

«Купи мені літак»: українці закликають заможних людей світу допомогти пілотам закрити небо над Україною

Здавалося б, неймовірна ідея, але її перетворили на реальний проєкт – «Купи мені літак».Військові льотчики звернулися до українців з проханням придбати для них винищувачі, і львівські підприємці взялися це прохання виконати, про це йдеться в ТСН.

«Купи мені літак. Я захищу від цієї чуми українське небо і не дозволю їй перейти на твоє», — каже на відео військовий льотчик біля розбитого літака і звертається до заможних людей світу, щоби допомогли купити винищувач.


Львівський бізнесмен Юрко Назарук послухав прохання пілотів і подумав, чом би й ні. Створив благодійний фонд і каже, що охочих його підтримати грошима — уже тисячі. «Світ відмовляється закрити небо, це можуть зробити наші пілоти, для того їм потрібні бойові літаки. Вартість коливається від 2 до 50 мільйонів», — каже підприємець.

Залишки одного з найдорожчих російських винищувачів 0 СУ-35 вартістю близько 50 млн доларів — знищили Повітряні сили України під Черніговом. «Цей літак вже ніколи не підніметься в небо і не принесе горя. Зараз ми знищили, якщо процентну кількість брати, в два рази більше літаків, ніж знищив у нас противник, але ми теж губимо літаки», — зазначає командувач Повітряних сил ЗСУ (2015-2021 роки) Сергій Дроздов.


Бодай один, а краще кілька винищувачів взявся придбати благодійний фонд. На гроші, які інвестують заможні люди: бізнесмени, айтішники, актори чи співаки з усього світу. Фонд купує і одразу ж передає на баланс Повітряним силам України, бо сам не може бути власником бойового літака. «Наше Міністерство оборони робить все, що може, щоб отримати літаки від інших країн-партнерок, але за цим стоїть велика політика, хтось боїться передавати літаки, хтось сумнівається. Ми даємо можливість приватним донаторам, інвесторам це зробити», — зазначає Назарук.

Він каже, вже є країни-союзниці, готові продати літаки, і хоча йдеться про величезні суми, вірять в успіх проєкту. Адже на боці України зараз усе прогресивне людство. Бізнесменам, які зазирають у майбутнє, наприклад, вкладають гроші в космос, треба тільки підказати, що тут, на землі, просто зараз є деякі невідкладні справи. «Ми не зверталися до конкретних олігархів, але коли з новин бачимо, що Ілон Маск хоче побудувати місто на Марсі, а Біл Гейтс займається акліматичними змінами. Кожен з багатих людей може взяти участь», — переконує підприємець.

І у фонді, і пілоти вірять, що все вдасться, бо українська небесна кара має перемогти рашистську пітьму.

Більше для допомоги  — https://buymeafighterjet.com/ua

Залиште свій коментар