Кулеба за підсумками переговорів із Лавровим заявив, що ультиматуми Кремля відкинуто: Україна не здасться

Кулеба за підсумками переговорів із Лавровим заявив, що ультиматуми Кремля відкинуто: Україна не здасться

У четвер, 10 березня, у турецькій Анталії відбулися переговори міністрів закордонних справ Росії та України Дмитра Кулеби та Сергія Лаврова. Вони тривали близько півтори години і не принесли бажаного для нашої країни результату.



Про це глава МЗС України розповів на пресконференції за результатами переговорів, яка транслювалася на Youtube «Україна 24″. Він наголосив, що прогресу у питанні припинення війни в Україні наразі немає (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця новини).

«Була півторагодинна розмова між мною і міністром Лавровим, за посередництва міністра закордонних справ Туреччини», – повідомив міністр.


За словами Кулеби, у нього на переговорах було два завдання: гуманітарний коридор у/з Маріуполя, а також 24 години перемир’я для вирішення всіх нагальних питань.

«Щодо першого – є надія, що гуманітарні коридори запрацюють», – зазначив Кулеба.


Домовитися щодо припинення вогню не вдалося, додав він. Крім того, за словами міністра, було порушено тему ядерної безпеки.

«Я відповів, що до приходу військ РФ з українськими АЕС все було в порядку. Те, що вони кажуть, що в Україні нібито розробляють ядерну зброю – брехня. Найкраще, що Росія може зараз зробити – вивести своїх військових з українських АЕС. Тоді все буде нормально», – зазначив він.

«Ми не можемо зупинити війну, якщо країна, яка вчинила агресію, напад, не має бажання це робити. Сьогодні я почув, що припинення вогню пов’язане з виконанням Україною вимог, які висуваються президентом Путіним», – сказав Кулеба.

«Україна не здалася, не здається, і не здасться. Ми готові до дипломатії, ми шукаємо дипломатичні рішення, але поки що ми самовіддано захищатимемо нашу землю від російської агресії», – підсумував глава МЗС.

Напередодні Кулеба позначив три ключові пріоритети для української сторони:

  • негайне припинення вогню;
  • покращення гуманітарної ситуації у Маріуполі, Харкові, Сумах, Волновасі та інших українських містах;
  • виведення російських військ із території України.

Глава українського МЗС наголошував, що має досить стримані очікування від цих переговорів. Він зазначив, що завдяки діям сил оборони України та спільним скоординованим діям з партнерами щодо запровадження санкцій, підтримки оборони України, ізоляції Росії він їде на ці переговори із сильною позицією.

Залиште свій коментар