Конгрес США ухвалив перше рішення про ленд-ліз для України

Конгрес США ухвалив перше рішення про ленд-ліз для України

Палата представників Конгресу США 28 квітня підтримала постанову про розгляд історичного для України рішення про здійснення програми ленд-лізу для допомоги нашій армії. Після підтримання законопроєкту Штати зможуть постачати не лише зброю, боєприпаси та техніку, а й медикаменти, продукти та інші необхідні речі.Постанову підтримали 220 голосами. Про це повідомили в пресслужбі Палати представників США у Twitter. Нині в Конгресі тривають дебати перед голосуванням.

Скриншот повідомлення House Press Gallery в Twitter

Після ухвалення законопроєкту голова Білого Дому зобов’язаний упродовж 60 днів встановити прискорені процедури для доставки продукції.


Примітно, що Америка відродила цю програму вперше з часів Другої світової війни – востаннє вона діяла у березні 1941 року і дозволила США без трудомістких процедурних перешкод швидко поповнювати запаси союзників у боротьбі проти нацистської Німеччини.

Сучасна домовленість про ленд-ліз доповнить попередню підтримку Конгресом України, яка вже отримала 1,7 млрд дол. у вигляді військової допомоги, санкціонованої з моменту початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого.


Відповідно до затвердженої програми, президент США Джо Байден має забезпечити, щоб постачання гостро необхідних систем озброєння, боєприпасів та військової допомоги в інших формах надходило Україні швидко та безперешкодно.

Американські аналітики вважають, що відродження ленд-лізу має величезний історичний резонанс, оскільки в 1941 році подібна ініціатива стала вирішальним фактором, що дозволив союзникам здобути перемогу у Другій світовій війні.

Залиште свій коментар