Коли закінчиться війна в Україні? Відповідають західні політики, експерти та військові

Коли закінчиться війна в Україні? Відповідають західні політики, експерти та військові

Війна не закінчиться швидко – вона може тривати місяці й навіть роки. Але для союзників нашої країни важлива перемога України, тому вони не припинять санкційний тиск на Росію та військову підтримку Києва.Скільки ще триватиме російсько-українське протистояння – відповідають західні політики, експерти та медіа.

Повномасштабна агресія Росії проти України може розтягнутися на роки, нещодавно заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Але, на його думку, Захід не повинен послаблювати підтримку Києва – «навіть якщо витрати високі – не лише на військову допомогу, а й через зростаючі ціни на енергоносії та продовольство».


«Це не йде ні в яке порівняння з тією ціною, яку доводиться платити українцям, які щодня віддають безліч життів. І якщо Путін зробить із цієї війни висновок, що він може просто продовжувати, як після війни в Грузії у 2008 році та анексії Криму 2014 року, то ми заплатимо набагато вищу ціну», – наголосив Столтенберг.

Аналогічної думки дотримується прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. За його словами, союзники мають забезпечити Україні «стратегічну витривалість, щоб вижити і зрештою перемогти» агресора.


«З прикрістю зазначу, що нам потрібно готуватися до затяжної війни, тому що Путін перейшов до військової кампанії на виснаження, намагаючись стерти українські сили дедалі більшою силою. Час – дуже важливий фактор. Усе залежить від того, чи спроможна Україна швидше збільшити свою здатність відвоювати захоплені території, доки росіяни прискорено збиратимуть ресурси для нової атаки», – зазначив політик.

Західні посчадовці та аналітики розглядають три сценарії розвитку війни Росії проти України, пише американське видання CNN. Ось вони:

  1. РФ поступово захоплюватиме нові й нові території у Луганській та Донецькій областях.
  2. Жодна зі сторін не зможе просуватися і війна тягнутиметься у позиційній фазі місяцями або навіть роками, з великими втратами для обох країн та тяжкими наслідками для світової економіки.
  3. Росія скоригує свої цілі, заявить, що нібито досягла того, чого збиралася, і спробує підготувати ґрунт для завершення бойових дій.
Західні посадовці й аналітики розглядають три сценарії розвитку війни

«Думаю, незабаром настане момент, коли або одна, або друга сторона матиме успіх. Або РФ дійде до Слов’янська і Краматорська, або українці їх там зупинять. А якщо українці зможуть тримати там оборону з таким співвідношенням сил – це має значення», – прогнозує високопоставлений співрозмовник із НАТО.

Про довгострокову війну пише і Washington Post. Видання зазначає, що перспектива завершення конфлікту шляхом переговорів видається дуже далекою, оскільки Путін не залишає спроб захопити східні території України. Аналітики вважають, що після цього диктатор запропонує перемир’я, яке фактично заморожує російський контроль над цим українським регіоном.

Експерти припускають, що війна переросте в конфлікт низької інтенсивності або створить ситуацію, як на Корейському півострові. Бій між північчю та півднем припинився у 1953 році – без формального оголошення закінчення війни. Між двома Кореями з’явився мілітаризований кордон, де час від часу спалахують перестрілки. Така сама ситуація, на думку деяких аналітиків, може скластися між Україною та регіонами, які окупувала Москва.

«Ще кілька місяців – так, але не роки», – зазначив колишній головнокомандувач об’єднаних військ НАТО Джеймс Ставрідіс, говорячи про активні бойові дії.

Високопоставлені представники Заходу сходяться в тому, що поразка України дорого коштуватиме Європі. Путін не зупиниться – спочатку він намагатиметься захопити всю сусідню країну, а потім вторгнеться і в інші держави.

«Лише минулого тижня він порівняв себе з Петром Першим і привласнив Росії «вічне право повертати» території, які колись населяли «слов’яни» – доктрина, яка виправдовує захоплення величезних територій у Європі, включно з територіями країн-членів НАТО», – нагадує Джонсон.

На розширення конфлікту натякає і новий командувач британської армії Патрік Сандерс. Він звернувся до військових із закликом «знову приготуватися до бою в Європі», щоб перемогти сили російського диктатора.

«Сьогодні необхідно створити армію, здатну боротися разом із нашими союзниками і перемогти Росію в бою, – заявив Сандерс. – Ми – покоління, яке має знову підготувати армію до війни в Європі».

Однією з найнапруженіших точок у світі зараз вважається Сувалкський коридор – саме він у майбутньому може стати місцем військового зіткнення Росії та НАТО. Це пов’язано з тим, що Литва оголосила про припинення залізничного і автомобільного транзиту частини вантажів із основної території агресора до Калінінградської області.

Тепер же журнал Politico не відкидає, що Кремль спробує прокласти сухопутний шлях до своєї території через Білорусь, а також відрізати країни Балтії від Північноатлантичного альянсу і Євросоюзу. «Цей район, імовірно, стане однією з перших цілей РФ, якщо вона вирішить роздмухати війну в Україні до прямого зіткнення з НАТО».

Сувалкський коридор може стати місцем зіткнення РФ і НАТО

«Сувалкський коридор – це ключовий момент. Цей вузький шматок польської та литовської території між Білоруссю та Калінінградом має стратегічне значення, тому що, як ви знаєте, це сухопутний зв’язок між нашими балтійськими союзниками (Литвою, Латвією та Естонією) та рештою НАТО/ЄС. Якби він був перекритий або заблокований силами РФ та Білорусі, у нас виникла б справжня проблема», – зазначає колишній командувач військ США в Європі Бен Ходжес.

Заяви, які лунають від іноземних лідерів та експертів, свідчать про те, що Захід не бачить можливості швидкого завершення війни в Україні. Ба більше, у разі поразки України військові апетити Кремля продовжать зростати, що може призвести до прямого зіткнення агресора з країнами НАТО.

Залиште свій коментар