Коли в Україні чекати на нову хвилю COVID-19: у МОЗ дали прогноз

Коли в Україні чекати на нову хвилю COVID-19: у МОЗ дали прогноз

Новий спалах коронавірусної хвороби в Україні може розпочатися наприкінці січня 2022 року і триватиме до березня. За цей час у країні може значно збільшитися кількість нових випадків COVID-19.Таким є прогноз Міністерства охорони здоров’я України, його озвучив очільник відомства Віктор Ляшко в інтерв’ю виданню ВВС. За словами міністра, єдиний спосіб запобігти великій кількості смертей від коронавірусу – переконати українців робити щеплення.

«Нову хвилю можна очікувати на кінець січня – лютий – березень. Якщо жодні мутації не призведуть до іншого», – сказав Ляшко.


За його словами, точного прогнозу щодо того, якою буде нова хвиля коронавірусу в 2022 році, у МОЗ ще не зробили. Наскільки значним буде підйом захворюваності мають спрогнозувати наступного тижня.

Для того, щоб уникнути по 400-800 смертей від COVID-19 за добу, необхідно активно вакцинувати населення, вважає глава відомства. За словами міністра, вакциновані також хворіють на коронавірус, однак перебіг захворювання у них значно легший.


«Вакцинація запобігає передусім тяжкому перебігу, потраплянню в реанімацію. Якби у нас були всі вакциновані, які потрапляють в лікарні, наша система охорони здоров’я спокійно впоралась би», – зазначив Ляшко.

Також міністр розповів, що початок вакцинації бустерною (додатковою третьою чи другою для однокомпонентних препаратів) дозою розпочнеться на початку 2022 року. Попередньо, це буде у січні – лютому.

Раніше у Центрі економіки охорони здоров’я спрогнозували, що новий спалах захворюваності на коронавірус в Україні може розпочатися на початку 2022 року – у січні.

Водночас до кінця 2021 року коронавірусна хвороба може забрати життя ще 15-20 тисяч українців, зазначив Ігор Бровченко, керівник робочої групи НАН з математичного моделювання проблем, пов’язаних із пандемією COVID-19. За його словами, загальна кількість смертей від COVID-19 може сягнути до ста тисяч.

Зазначимо: єдиним захистом від тяжкого перебігу та смерті від коронавірусної хвороби є вакцинація. За даними Вищого інституту здоров’я, невакциновані люди з COVID-19 у сім разів частіше потрапляють до лікарень порівняно з тими, хто отримав щеплення менше ніж за пів року до хвороби.

Залиште свій коментар