Коли українці матимуть колективний імунітет від COVID-19: вірусологиня озвучила прогноз

Коли українці матимуть колективний імунітет від COVID-19: вірусологиня озвучила прогноз

На сьогоднішній день близько половини українців перехворіли на коронавірус. Базовий колективний імунітет від COVID-19 може бути сформований до кінця поточного року.

Восени можливий новий підйом захворюваності. Такий прогноз в ефірі телеканалу OBOZREVATEL озвучила вірусологиня, докториня медичних наук Алла Мироненко.


«Ми вже бачимо і відчуваємо, що половина населення вже точно перехворіла. Причому велика частина населення перехворіла буквально за останні два місяці, коли пішов сплеск», – зауважила вона.

За словами медикині, реальну кількість тих, хто перехворів, можна приблизно оцінити на підставі непрямих показників, зокрема, за зростанням захворюваності на гострі респіраторні захворювання.


Читайте також:   Коронавірус в Україні сьогодні: статистика на 2 березня

«Це за орієнтовними оцінками, тому що багато хто з тих, хто хворів, не мали змогу зробити тестування або не у всіх коронавірус змогли виявити. Сільська місцевість, районні центри, там, де немає вірусологічних лабораторій, ставили діагноз «респіраторна хвороба» без лабораторного підтвердження, і це йшло в загальну статистику, хоча насправді це був той самий COVID-19″, – пояснила Мироненко.

В цьому контексті вона додала, що наразі поріг захворюваності на гострі респіраторні інфекції, зокрема, грип, було перевищено.

Читайте також:   У нас триває перша хвиля COVID-19: епідеміолог шокував заявою

«Ми бачимо, що у нас респіраторні хвороби пішли вгору, навіть був перевищений поріг щодо грипу та респіраторних інфекцій. Цього сезону ізольованого грипу в Україні не було, але поріг грипу був перевищений», – сказала вірусологиня.

Залиште свій коментар