Коли українці матимуть колективний імунітет від COVID-19: вірусологиня озвучила прогноз

Коли українці матимуть колективний імунітет від COVID-19: вірусологиня озвучила прогноз

На сьогоднішній день близько половини українців перехворіли на коронавірус. Базовий колективний імунітет від COVID-19 може бути сформований до кінця поточного року.Восени можливий новий підйом захворюваності. Такий прогноз в ефірі телеканалу OBOZREVATEL озвучила вірусологиня, докториня медичних наук Алла Мироненко.


«Ми вже бачимо і відчуваємо, що половина населення вже точно перехворіла. Причому велика частина населення перехворіла буквально за останні два місяці, коли пішов сплеск», – зауважила вона.

За словами медикині, реальну кількість тих, хто перехворів, можна приблизно оцінити на підставі непрямих показників, зокрема, за зростанням захворюваності на гострі респіраторні захворювання.


«Це за орієнтовними оцінками, тому що багато хто з тих, хто хворів, не мали змогу зробити тестування або не у всіх коронавірус змогли виявити. Сільська місцевість, районні центри, там, де немає вірусологічних лабораторій, ставили діагноз «респіраторна хвороба» без лабораторного підтвердження, і це йшло в загальну статистику, хоча насправді це був той самий COVID-19″, – пояснила Мироненко.

В цьому контексті вона додала, що наразі поріг захворюваності на гострі респіраторні інфекції, зокрема, грип, було перевищено.

«Ми бачимо, що у нас респіраторні хвороби пішли вгору, навіть був перевищений поріг щодо грипу та респіраторних інфекцій. Цього сезону ізольованого грипу в Україні не було, але поріг грипу був перевищений», – сказала вірусологиня.

Залиште свій коментар