Касири в супермаркетах обманюють українців: волонтер розповів про схему

Касири в супермаркетах обманюють українців: волонтер розповів про схему

Волонтер Андрій Козак повідомив, що в одній із великих мереж супермаркетів України касири обманюють покупців. Зокрема, працівники магазинів відмовляються надавати решту в копійках, оскільки її нібито немає у касі.«Сьогодні в черзі на касі мав змогу спостерігати, як касирка без винятку кожному покупцю готівкою недодавала решту, мовляв копійок немає. Звичайно, 50-70 копійок тебе не врятують, але все ж таки… Коли підійшла моя черга, пробивши мій товар, я отримав 200 грн та 30 копійок до сплати», – написав Козак на Facebook.

Він передав касиру лише 200 гривень після чого жінка грубим голосом почала вимагати ще 30 копійок. Після цього волонтер дав касиру ще 2 гривні, але замість 1 гривні 70 копійок решти отримав лише одну гривню.


«Цікаво, що близько десяти людей, які вже розрахувалися раніше, за моїми спостереженнями, також недоотримали своєї решти. І лише одна бабуся, яка запитала, де її решта, у відповідь отримала хвилю хамства та обурення, нібито на 80 копійок стара не збіднієш, тікай звідси», – заявив Козак.

За його словами, якщо мільйон покупців лише за один місяць недоотримає по 70 копійок решти, тоді такі супермаркети отримають 700 тисяч гривень надприбутку.


«Правда, копійки вже й не так мізерно виглядають? А якщо взяти всі торгові центри, тоді в результаті маємо десятки втрачених мільйонів?! Наприклад, можу сказати, що під час кожної розплати готівкою я не отримую повної решти», – наголосив Козак.

Волонтер додав, що проблема відсутності решти це не тільки проблема продавця, а передусім – підстава для його відповідальності.

Зокрема, підпунктом 2.13 положення про ведення касових операцій у національній валюті України №637 визначено, що підприємства мають забезпечувати наявність у касі банкнотів і монет для видачі решти. Відсутність такої розмінної монети є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.164-2 КУпАП, що загрожує посадовим особам підприємства штрафом.

Залиште свій коментар