По всій Україні планують ввести обмеження жовтої зони. Однак Кабінет Міністрів України також планує переглянути правила адаптивного карантину в жовтій і червоній зонах.


За інформацією видання, змінювати обмеження, які діють в різних зонах, уряд не буде. Однак вакциновані від коронавірусу українці отримають безліч «поблажок».

Послаблення для щеплених у жовтій зоні

Наразі у жовтій зоні передбачені обмеження щодо заповненості культурних закладів, спортзалів і кінотеатрів. Кабмін може дозволити їм не дотримуватися цієї умови. Однак є умова: персонал має бути вакцинованим і приймати відвідувачів, в яких також є щеплення.


У жовтій зоні «бонуси» будуть поширюватися навіть на тих, хто вакцинувався лише однією дозою. Крім того, поки обговорюють, який відсоток вакцинованих потрібен для того, щоб продовжити роботу без обмежень – 80 чи 100.

Схожі норми Кабмін вже затвердив і для навчальних закладів. З 1,3 мільйона співробітників освітніх закладів першу дозу отримали лише 44%, а другу – 34%. Попри це вводити обов’язкові щеплення для них не планують.

Особливості обмежень у червоній зоні

Ресторани, торговельно-розважальні комплекси та всі заклади, які повинні були б закритися за старими правилами, зможуть продовжити роботу. Однак знову ж таки за умови вакцинації персоналу та обслуговування лише щеплених відвідувачів.

Однак у повірянні зі жовтою зоною є відмінність: у червоній зоні одна доза вакцини вже не підійде – ні для персоналу, ні для відвідувачів. Поки що невідомо, яким має бути відсоток щеплених співробітників.

Перевіряти відвідувачів буде потрібно за внутрішнім свідоцтвом про вакцинацію, документи будуть доступні в додатку «Дії». Також у Кабміні розглядають можливість паперової форми сертифіката для тих, хто не володіє смартфоном, а також над довідки – для людей, які мають вагомі протипоказання до вакцинації.

До слова, для громадського транспорту наразі нововведень не планують.