Індексація пенсій в Україні: пенсіонерам повідомили хороші новини

Індексація пенсій в Україні: пенсіонерам повідомили хороші новини

Кабінет міністрів схвалив проект закону про вдосконалення пенсійного законодавства. Дату щорічної індексації пенсії хочуть затвердити законодавчо.Відповідний проект постанови прийняли на засідання уряду 27 січня.

Проектом акта пропонується:


Популярні новини зараз
  • визначити дату щорічної індексації пенсій – 1 березня;
  • здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах;
  • призначати достроково пенсії за віком за півтора року до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано у зв’язку зі змінами в організації виробництва і інших умов;
  • призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжкі, рідкісні захворювання, яким не встановлено інвалідність.

Відзначимо, з 2014 року не проводиться індексація пенсій військовослужбовцям, держслужбовцям, науковцям та іншим категоріям пенсіонерів. Військовослужбовцям останній перерахунок у зв’язку зі зміною грошового забезпечення проведено в 2018 році, а держслужбовцям і вченим пенсії не перераховувалися з 2008 року.

“Відсутність певної в законі дати індексації не дозволяє забезпечувати сталість пенсійного забезпечення громадян та витрати на його фінансування”, – зазначено в документі.


Залиште свій коментар