HIMARS готова до бою: на що здатна американська ракетна система та чому її вже бояться у Москві

HIMARS готова до бою: на що здатна американська ракетна система та чому її вже бояться у Москві

Чотири пускові установки ракетної артилерійської системи підвищеної мобільності M142 HIMARS, які Україна отримала від США, незабаром почнуть виконувати бойові завдання на фронті. Російські окупанти дуже бояться американських РСЗВ, адже вони здатні вражати ворожі цілі на відстані до 500 км.HIMARS було доставлено до України у четвер, 23 червня. Міністр оборони Олексій Резніков зазначив, що нинішнє літо буде дуже спекотним для російських окупантів, а для багатьох із них – останнім. Наскільки корисне це озброєння для захисників України, розповідає OBOZREVATEL.

M142 HIMARS – що це і навіщо?


Американську ракетну артилерійську систему підвищеної мобільності, змонтовану на колісному шасі, було розроблено наприкінці 90-х років. Система несе шість ракет для залпового вогню або одну ракету MGM-140 ATACMS на п’ятитонній вантажівці, можна стріляти керованими і некерованими ракетами.

HIMARS призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО та вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин та бронетранспортерів, а також надання вогневої підтримки своїм підрозділам та засобам підтримки.


Системи HIMARS уже в Україні.

Як далеко може дістати?

HIMARS сумісна з найновішими високоточними боєприпасами, може вести вогонь керованими реактивними системами залпового вогню збільшеної дальності (ER MLRS, GMLRS) високоточними ударними ракетами (PrSM) та армійськими тактичними ракетними системами (MGM-140 ATACMS).

Залежно від боєприпасів, що використовуються, дальність стрільби досягає до 500 км. На цьому етапі Україні нададуть ракети, які будуть здатні бити по цілях окупантів на відстані до 80 км із дуже високою точністю.

HIMARS здатні бити на відстань до 500 км залежно від боєприпасів, що використовуються.

Щоб обслуговувати HIMARS, потрібен невеликий екіпаж, який за лічені хвилини зможе міняти відпрацьовану секцію ракет та завантажувати нову. Будь-які сторонні транспортні засоби для цього не потрібні. Американські інструктори вже навчили українських воїнів ефективно використовувати системи.

Україна поки що зможе бити окупантами на відстань до 80 км.

Чому росіяни так бояться HIMARS?

Американські системи дозволять завдавати ударів по скупченню техніки та живої сили ворога навіть за лінією фронту, глибоко в тилу окупантів, зокрема по складах постачання. ЗСУ будуть здатні завдавати ударів дальністю близько 80 км, але при цьому окупанти відповісти не зможуть, адже ця відстань більша, ніж зона досяжності їхньої артилерії.

Багато експертів упевнені, що HIMARS дозволять українським воїнам суттєво переламати ситуацію на фронті. Зазначимо, представник адміністрації президента США Джон Кірбі напередодні зазначив, що у майбутньому Україна отримає ще більше систем далекобійної артилерії і сама вирішуватиме, де на полі бою і як їх застосовувати.

Пізно ввечері 23 червня у Білому домі оголосили про новий пакет допомоги Україні на $450 млн. Черговий пакет допомоги міститиме додаткові високомобільні артилерійські ракетні системи (HIMARS), а також артилерійські боєприпаси та патрульні катери.

У Білому домі обіцяють продовжувати постачання озброєння.
Залиште свій коментар