Голубовська розповіла про ризики після вакцинації від COVID-19: люди повинні знати

Голубовська розповіла про ризики після вакцинації від COVID-19: люди повинні знати

Після отримання вакцини від COVID-19 людина перебуває в певному інфекційному процесі. Тому протягом тижня після щеплення потрібно берегти здоров’я.Про це для УНН розповіла провідна інфекціоністка МОЗ Ольга Голубовська. Вона зазначила, що навіть після другої дози вакцини можна заразитися коронавірусом.

«Йде певний інфекційний процес. Він постійно у нас в організмі проходить. Тому я постійно говорю, що якщо людина вакцинувалася, то вона повинна в найближчий тиждень дуже сильно себе берегти. Треба посилити засоби індивідуального захисту», – сказала лікарка.


Медикиня пояснила, якщо в другій дозі вакцини людина отримає велику дозу збудника, то станеться «прорив імунітету». Тому краще отримати малу дозу, щоб легко перенести коронавірусне захворювання.

«Адже цей процес зокрема дозозалежний. І краще бути імунним», – додала вона.

Також Голубовська сказала, що нічого поганого не станеться, якщо людина отримає друге щеплення пізніше від зазначеного терміну.


«Пам’ятаєте історію з AstraZeneca, як спочатку вакцинували через три тижні, а потім виявилося, що чим більший проміжок між першою і другою дозою – тим сильніший імунітет. Це правильно», – акцентувала інфекціоністка.

Залиште свій коментар