Голубовська попередила про загрозу колапсу з COVID-19 в Україні

Голубовська попередила про загрозу колапсу з COVID-19 в Україні

Незважаючи на те, що кількість інфікованих COVID-19 у всій Україні помітно знизилася, захворюваність може різко спалахнути і спричинити колапс медсистеми, якщо на територію країни потрапить мутований варіант вірусу.Про це на своїй сторінці у Facebook у понеділок, 1 лютого, заявила провідна інфекціоністка Міністерства охорони здоров’я, професорка, докторка медичних наук Ольга Голубовська. Вона також укотре підкреслила, що кількість важких хворих залишається високою.

«Зачиняються відділення в приватних клініках, заповнюваність муніципальних впала на третину, але це не стосується відділень інтенсивної терапії. Тут хворих дуже багато і хворі важкі», – написала лікарка.


Як розповіла вона, середній вік пацієнтів, які через коронавірус потребують інтенсивної терапії, знизився і становить 60-75 років.

Голубовська пояснила, що зазвичай така закономірність сезонна і спостерігається у «хвості» епідемій.


«Якщо нас не спіткає якась прикрість, наприклад, у вигляді варіанту P.1 (бразильського), недавнє завезення якого в США зумовило швидкий колапс системи охорони здоров’я… Загалом усе одно бережіть себе, друзі та колеги… впораємося», – підсумувала інфекціоністка.

Нагадаємо, бразильський штам коронавірусу – Brazil P.1 – здатний ухилятися від імунної системи людини, через що вакцина може не спрацювати.

Facebook / Ольга Голубовська
Скриншот
Залиште свій коментар