Генсек ООН перед поїздкою до Путіна і Зеленського зустрівся з Ердоганом: які теми перемовин

Генсек ООН перед поїздкою до Путіна і Зеленського зустрівся з Ердоганом: які теми перемовин

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш має зустрітися з російським диктатором Володимиром Путіним у Москві 26 квітня.Очікується, що генсек ООН і глава Кремля обговорять ситуацію в оточеному росіянами Маріуполі і, зокрема, на «Азовсталі», де перебувають сотні цивільних і українських військових.

Про це повідомив спікер генсека ООН Фархан Хак.


Гутерріш 26 квітня приїздить до Москви для переговорів з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, після чого генсек ООН проведе зустріч із Путіним.

Після візиту до Москви генсек ООН у четвер поїде до Києва, де зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським.


«Він (генсек ООН Антоніу Гутерріш. — Ред.) хоче чітко поговорити з лідерами обох країн та подивитися, якого прогресу ми можемо досягти. Зрештою, наша мета — припинення вогню та покращення становища людей в Україні», — сказав офіційний представник Гутерріша Фархан Хак.

Крім того, Антоніу Гутерреш напередодні візиту до Москви вже провів в Анкарі перемовини з турецьким президентом Реджепом Ердоганом, зокрема щодо подолання гуманітарної кризи в Україні.

Як повідомляє «Анадолу», Гутерреш та Ердоган обговорили перемовини між Україною та РФ, до яких Туреччину залучили в ролі посередника. Турецький лідер наголосив, що цей «трек» перемовин, який пропонують вести на турецькому майданчику, є найбільш успішним шляхом досягнення миру в Україні. Він висловив надію, що сторони досягнуть дипломатичного рішення для припинення війни.

Сторони підтвердили спільну мету — якнайшвидше припинення війни в Україні та «створення умов для припинення страждань мирного населення».

Під час зустрічі Ердоган заявив, що Туреччина продовжуватиме тісно співпрацювати з ООН, щоб покласти край гуманітарній кризі в Україні та допомогти в евакуації мирного населення.

Залиште свій коментар