«Forbes Україна» втрапив у гучний скандал через рейтинг найбагатших українців

«Forbes Україна» втрапив у гучний скандал через рейтинг найбагатших українців

Журнал «Forbes Україна» склав рейтинг 100 найбагатших українців та потрапив через нього до скандалу. Список очолили Рінат Ахметов, Віктор Пінчук і Петро Порошенко, що не збіглося з даними «глобального» списку Forbes.Сукупні статки всіх учасників становлять $31,4 млрд. Про це повідомили на сторінці Forbes Ukraine в Facebook. Також російський Forbes з посиланням на перший номер української друкованої версії журналу опублікував детальну інформацію про учасників рейтингу.

Рейтинг був складений вперше з 2016 року.


10 найбагатших за версією Forbes Ukraine:

  1. Рінат Ахметов – $2,8 млрд
  2. Віктор Пінчук –$1,4 млрд
  3. Петро Порошенко – $1,4 млрд
  4. Олександр і Галина Гереги – $1,3 млрд
  5. Геннадій Боголюбов – $1,2 млрд
  6. Юрій Косюк – $1,1 млрд
  7. Костянтин Жеваго –$1,1 млрд
  8. Ігор Коломойський – $1,0 млрд
  9. Вадим Новинський – $810 млн
  10. Олександр Ярославський – $725 млн

Чому виник скандал довкола рейтингу Forbes Ukraine

Одразу після публікації цього рейтингу виник скандал через те, що список його учасників не збігається з офіційним переліком українських мільярдерів, який доступний на головному сайті Forbes.

Там у першій трійці – Ахметов, Пінчук та Боголюбов, а от прізвища Порошенка, як і подружжя Герег, серед мільярдерів взагалі нема. До того ж «глобальний» Forbes наводить інші цифри щодо статків учасників, аніж ті, які опублікував Forbes Ukraine. Окрім цього, за даними сайту Forbes в Україні 6 мільярдерів, а от Forbes Ukraine вказав, що їх 8.


Також масла у вогонь підлив факт, что найширше в українських ЗМІ розійшлась інформація про рейтинг з посиланням саме на російський сайт Forbes, а не на сторінку Forbes Ukraine у Facebook. Чимало читачів підозрювали, що інформація про зростання статків Порошенка є фейковою.

Рейтинг Forbes

Рейтинг Forbes

forbes.com/billionaires/

На ці суперечності вказали на сторінці Forbes Ukraine у соцмережі та попросили пояснити.

«Цей список погоджено з центральним офісом, це офіційний список Forbes», – заявили у Forbes Ukraine.

Рейтинг Forbes Ukraine

Рейтинг Forbes Ukraine

Скільки грошей у першої трійки

На першому місці опинився бізнесмен Рінат Ахметов, чий статок журнал оцінив у $2,8 млрд. «Як порівняти з піковим, 2013 роком, статок найбагатшого українця скоротився майже вшестеро», – зазначило видання.

На другому місці – власник групи «Інтерпайп» Віктор Пінчук із капіталом в $1,4 млрд. На третьому – п’ятий президент України і народний депутат від «Європейської солідарності» Петро Порошенко з $1,4 млрд. Він повернувся до списку доларових мільярдерів після п’ятирічної відсутності. 2014 року його статки оцінювалися в $1,3 млрд, 2015 року американський Forbes перестав вважати його мільярдером. Тоді ж «Forbes Україна» оцінив майно Порошенка в $750 млн.

Всього в рейтингу вісім осіб із капіталом не нижче за $1 млрд. Двоє посідають одну сходинку – подружжя Олександр і Галина Гереги, співвласники мережі гіпермаркетів «Епіцентр».

Замикає список мільярдерів Ігор Коломойський, статок якого оцінили в $1 млрд.

Мільйонери з IT

У дев’яти бізнесменів з рейтингу основою статку є IT. Найбагатший – засновник сервісу для систематизації файлів із кодом GitLab Дмитро Запорожець ($560 млн, №13). До рейтингу увійшов співзасновник сервісу Revolut Влад Яценко ($300 млн, №27). У $250 млн було оцінено статок кожного із засновників сервісу перевірки правопису Grammarly, 2019 року оціненого в $1 млрд, Олексія Шевченка (№35), Максима Литвина (№36) і Дмитра Лідера (№37).

У рейтинг увійшли експартнер «Газпрому» Дмитро Фірташ ($370 млн, №24), голова алкогольного холдингу Global Spirits, що володіє горілчаним брендом «Хортиця», Євген Черняк ($295 млн, №30).

Український рейтинг Forbes

Залиште свій коментар