Епіфаній звернувся до Росії: “Мати” – тут, а ви – “дочка”. Ви все забрали і переписали. Ми хочемо бути незалежними, ми хочемо бути господарями у своєму домі””

Епіфаній звернувся до Росії: “Мати” – тут, а ви – “дочка”. Ви все забрали і переписали. Ми хочемо бути незалежними, ми хочемо бути господарями у своєму домі””

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній розповів в інтерв’ю DetectorUA про “перший київський кремль” і історичне коріння, яке втрачає Росія.За словами глави ПЦУ, між дзвіницею Михайлівського золотоверхого собору і Софією Київською є “духовна вісь українського народу”, повідомляє Ліга.

“Ще називають, що це перший київський кремль, який теж Москва перейняла. Але все звідси, коріння – тут. І чому вони так бунтують зараз? Тому що вони втрачають це історичне коріння. Тут був апостол Андрій Первозванний, тут було хрещення Русі. Зараз вони називають це “єдиною купеллю”, але історія тут, коріння тут “- сказав Епіфаній.


“Ми хочемо бути незалежними, ми хочемо бути господарями у своєму домі. Ми не хочемо, щоб цей так званий старший брат задушив нас у своїх люблячих обіймах.

Давайте будемо дружити, але на рівних правах. Немає ні старшого, ні молодшого. Є, навпаки, “мати” – тут, а ви – “дочка”. Ви – не “мати”, ви навіть не “мачуха”.


Треба розуміти. Ви все перейняли, все забрали, все переписали, все зробили на свій лад. А зараз, коли ми відтворюємо цю об’єктивну історію, ви протидієте, ви намагаєтеся знищити нас як український народ. Ви знищували нас протягом останнього століття. Голодомором не знищили. Робили все, щоб стерти нашу українську ідентичність, але не вийшло… “- сказав Епіфаній.

Залиште свій коментар