Епідеміолог сказав українцям, як знизити ризики захворювання на коронавірус

Епідеміолог сказав українцям, як знизити ризики захворювання на коронавірус

Найбільшу небезпеку з погляду зараження коронавірусом становлять закриті приміщення без якісної вентиляції. У зоні ризику – дитячі садки, школи, лікарні, громадський транспорт.Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів лікар-епідеміолог, засновник NEGIC, голова ГО «Інфекційний контроль в Україні» Андрій Александрін. На підтвердження своїх слів він навів дані наукових досліджень.

Медик звернув увагу на статтю, що вийшла в авторитетному журналі The Lancet у квітні поточного року, яку він назвав резонансною. У ній були наведені докази того, що COVID-19 передається не тільки крапельним, але й повітряним шляхом.


«Якщо раніше ВООЗ заявляла про те, що COVID-19 – це крапельна інфекція, відповідно, досить маски і фізичної дистанції, то на сьогоднішній день є достатньо доказів, що епідеміологічно важливий шлях передачі у разі COVID-19 – повітряний, тобто через дрібнодисперсний аерозоль», – пояснив Александрін.

У цьому контексті він зазначив, що в Україні практично на всіх соціально важливих об’єктах немає «якісної механічної вентиляції», що забезпечує нормальну кратність повітрообміну. Це, зокрема, дитячі садки, школи, лікувальні установи, громадський транспорт.


«Тому в нас у зону ризику потрапляє все населення, яке перебуває в замкнутих приміщеннях, які погано вентилюються», – попередив епідеміолог.

«Нам потрібно міняти риторику і доносити до масового населення, що найголовніше на сьогоднішній день – мінімізувати кількість людей у замкнутих просторах і частіше провітрювати приміщення», – підкреслив він.

Залиште свій коментар