Епідеміолог розповів, що 40% українців мають імунітет до COVID-19: «навіщо їх щеплювати?»

Епідеміолог розповів, що 40% українців мають імунітет до COVID-19: «навіщо їх щеплювати?»

В Україні за даними МОЗ вже вакцинували від коронавірусу понад 4,5 мільйона громадян з початку кампанії, а повністю імунізовані й отримали дві дози понад 2,6 мільйона людей. При цьому дослідження показали, що значна частина населення країни вже мають антитіла.Про це розповів лікар-епідеміолог Олексій Галімський в ефірі каналу «Апостроф TV«.

Експерт звернув увагу, що в імунологічному дослідженні, яке оприлюднили в Раді національної безпеки і оборони, вказується, що в Україні 40% населення мають антитіла.


«Тобто вони контактували з вірусом. За фактом, вони не потребують щеплень», — пояснив лікар.

Епідеміолог переконаний, що людей, у яких є антитіла, вакцинувати не потрібно.


«Є інформація, що перед початком прищеплювальної кампанії вітчизняні фахівці, доктори наук закликали робити скринінгові тестування перед щепленнями. Тому що вакцина у нас дефіцитна, дорога і не на всіх є. І якби ми робили ці тестування, ці 40% відсіялися б», — розповів Галімський.

Він також додав із посиланням на іноземних науковців, що люди, які контактували з коронавірусом в природних умовах, мінімум півтора року мають імунітет.

«Навіщо їх прищеплювати?»- зазначає експерт.

Щодо кампанії з вакцинації в Україні епідеміолог вважає, що вона провалена, тому що слід звернути особливу увагу на тих, кому роблять уколи.

«Проблема в тому, що пріоритетно треба було щеплювати групи ризику: людей старшого віку, хворих», — наголошує лікар.

Залиште свій коментар