Двох захисників України, поранених в Іловайську, врятувала 90-річна українка. Фото

Двох захисників України, поранених в Іловайську, врятувала 90-річна українка. Фото

Двох добровольців із батальйону «Донбас», які пораненими йшли з центру Іловайська 19 серпня 2014 року, сховала у себе в квартирі місцева жителька – 90-річна Клавдія Іванівна.Бабуся допомогла українським воїнам перев’язати рани і, незважаючи на можливість обшуків, приховувала «Бішута» і «Нікітоса» в своїй оселях. Про це повідомляється в матеріалі Reporters.

Журналісти опублікували фотографії бабусі разом з українськими захисниками. Клавдія Іванівна померла в 2019 році.


Клавдія Іванівна

Бійці добровольчого батальйону розповіли, що в квартиру українки на другому поверсі в центрі Іловайська вони зайшли самі. Обидвоє, йдучи з оточення, отримали контузії і кульові поранення: «Нікітосу» прострелили коліно, а «Бішута» від смерті врятував шолом, об який зрикошетила куля, надколовши череп.

Бабуся, яка ховалася від обстрілу у ванній, почула шум. Воїни попросили допомоги, і Клавдія Іванівна промила й обробила їхні рани. У цей час, як згадали добровольці, жінка посміхалася, розповідала їм, як старим знайомим, про переваги поганого слуху. Мовляв, менше чує стрілянину та вибухи.


«Ви, хлопці, не переживайте. Я ще під час Другої світової санітаркою була, то трохи на медицині розбираюся. Підлатаю вас – як новенькі будете», – говорила українка.

Українські захисники згодом виїхали за блокпости бойовиків, придумавши собі легенди.

Клавдія Іванівна і "Бішут"

«Нікітос» поїхав за два тижні, я – за три. Вивозив нас один із місцевих патріотів. Я перетинав блокпост неголений, із перегаром, у пом’ятому одязі та кепці, яка приховувала рану. В руках мав робочий чемоданчик, мовляв, простий ремонтник, ось мій склоріз.

А «Нікітосу» перед тим, як він поїхав, зробили йодовую сітку на нозі – коли його зупинили на блокпосту, як ми й очікували, він сказав, що вставляв у місті вибиті шибки, шматок рами впав на ногу, ось вона й набрякла – бачите, йодова сітка. Задерти штани до коліна, на щастя, ніхто не вимагав. Нам обом знову пощастило», – згадав «Бішут».

Залиште свій коментар