«Доводиться виживати»: продавці із супермаркетів зізналися, чому обраховують українців

«Доводиться виживати»: продавці із супермаркетів зізналися, чому обраховують українців

Українські продавці та касири визнають, що їм доводиться обраховувати клієнтів на касі та торгувати простроченими продуктами. Співробітники супермаркетів у всьому звинувачують систему, за якою зобов’язані оплачувати будь-яку нестачу, а часом і компенсувати вартість прострочення з власної кишені. Вони кажуть, що змушені йти на хитрощі, щоби «якось виживати».



Дійсно, навіть великі українські мережі вираховують нестачу в касах із зарплат своїх співробітників. Для цього дуже часто продавців та охоронців оформляють на мінімальну зарплату, решта суми – премії, які за законом можуть урізати або зовсім скасовувати.

Як наслідок: продавці намагаються заробити в касу більше грошей, щоб покрити нестачу. При цьому вони запевняють, – гроші собі не забирають, все залишається магазину.


«Відпрацювала на касі, здала 30 тис. грн, вийшло ще 120 грн нестачі. Довелося її з власного гаманця компенсувати. Дехто дійсно обманює, але я так не робила. Чому обманюють? Я вас запевняю, ніхто в свою кишеню нічого не кладе. Неможливо красти на касі, у нас люди такі, що потім такий скандал влаштують… Якщо хтось 20-30 копійок і недодасть, то щоб нестачу компенсувати», – розповіла співробітниця однієї з великих мереж супермаркетів у Дніпрі.

Доводиться компенсувати і вартість вкрадених товарів, адже уникнути дрібних крадіжок практично неможливо. Найчастіше, як каже колишній охоронець супермаркету Сергій, покупці виносять солодкі сирки, шоколадки та алкоголь. Тому в алкогольному відділі встановлюють найбільше камер, саме там регулярно «прогулюються» охоронці торгових залів.


Ще одна проблема – прострочення. Якщо у великих мережах зіпсовану продукцію списують, то у невеликих продуктових магазинчиках навіть прострочення можуть вираховувати із зарплат продавців.

«Товарознавець – це взагалі розкіш. У нас у магазині все замовляють самі продавці, ми ж і відповідаємо, якщо щось пропало чи зіпсувалося. Звичайно, намагаєшся продати спочатку те, що швидше зіпсується. Тому і замочують м’ясо в оцті, щоб не смерділо, намагаються всі якось вижити», – розповіла продавчиня Анжеліка із Каховки Херсонської області.

Залиште свій коментар