Дістався до 74 країн: експерти заявили, що COVID-штам з Індії може стати домінуючим в усьому світі

Дістався до 74 країн: експерти заявили, що COVID-штам з Індії може стати домінуючим в усьому світі

Цей штам викликає більш серйозні симптоми, зокрема біль у животі та в суглобах, нудоту, блювоту, а також втрату апетиту і слуху.Вперше виявлений в Індії штам COVID-19 «Delta» зафіксували вже в 74 країнах. Цей варіант коронавірусу продовжує швидко поширюватися, а експерти побоюються, що він може стати домінуючим в усьому світі.

Про це повідомляє The Guardian.


Зазначається, що спалахи «Delta» підтверджені вже в Китаї, США, Африці, Скандинавії та країнах Тихоокеанського регіону. Згідно з дослідженнями вчених, новий штам передається швидше за попередників, а також важче переноситься.

У США, за словами колишнього комісара Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів Скотта Готліба, випадки «Delta» подвоюються приблизно кожні два тижні і підтверджуються у 10% всіх нових хворих. Тим часом у Великій Британії із цим варіантом пов’язують понад 90% нових заражень.


За словами декана Школи громадської охорони здоров’я Університету Брауна в США Ашиша Джа, «Delta» є «найбільш заразним варіантом, який ми коли-небудь бачили».

Згідно з даними, отриманими в Індії та інших країнах, цей штам викликає більш серйозні симптоми, зокрема біль у животі та в суглобах, нудоту, блювоту, а також втрату апетиту і слуху.

Стурбованість також викликають повідомлення з Гуанчжоу в Китаї, де, за словами представників охорони здоров’я, 12% пацієнтів вже через три-чотири дні з моменту появи симптомів опиняються в серйозному або критичному стані. Це в чотири рази більше, аніж під час попередніх спалахів.

Індонезія в понеділок заявила, що очікує піку нової хвилі захворюваності на коронавірус на початку липня, оскільки «Delta» стає все більш домінуючим в деяких районах країни, а заповненість лікарень в Джакарті досягає 75%.

Залиште свій коментар