День захисника України став гендерно-збалансованим: нардепи перейменували свято

День захисника України став гендерно-збалансованим: нардепи перейменували свято

Відтепер День захисника України, який святкують 14 жовтня, має іншу назву, яка є більш коректною до жінок-воїнів. Верховна Рада підтримала перейменування державного свята на День захисників та захисниць.За відповідний документ 14 липня проголосувало 317 народних депутатів. Про це повідомив сайт Верховної Ради України.

Автори законопроєкту переконали своїх колег у парламенті, що назва свята «День захисника України» не повністю передає його суть та зміст. Адже разом із чоловіками-захисниками на фронті пліч-о-пліч воюють також і жінки-захисниці.


Так, за даними Міноборони, станом на сьогодні у Збройних силах України служать 27 074 жінки-військовослужбовці, з них 949 — пані старші офіцери. Статус учасниці бойових дій за участь в АТО/ООС надано 9916 жінкам. Серед них від початку російської агресії в Україні державні нагороди отримали 166 жінок-військовослужбовиць.

У пояснювальній записці до документа зазначено, що цей закон сприятиме гендерно-збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей на військовій службі та належному вшануванню на рівні державного свята мужності та героїзму жінок і чоловіків.


Нагадаємо, що День захисника України було встановлено указом президента у 2014 році, він відзначається 14 жовтня та офіційно є вихідним днем.

Залиште свій коментар