«Дельта» вже в Україні: наскільки страшна мутація, і як будемо стримувати агресивний вірус

«Дельта» вже в Україні: наскільки страшна мутація, і як будемо стримувати агресивний вірус

Штам коронавірусу «Дельта» вже перетнув кордони України. Перші інфіковані приїхали до нас з Російської Федерації, і РНБО може найближчим часом ввести нові карантинні обмеження.Чим відрізняється цей різновид вірусу, і що нас чекає — читайте нижче в нашому матеріалі.

За словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, вже 92 країни відзвітували про потрапляння штаму на їхню територію. Стан же перших двох інфікованих задовільний — вони знаходяться в Києві в Олександрівській лікарні.


«Він (штам»Дельта». — Ред.) дійсно характеризується тим, що він набагато заразніший. Тобто передається швидше від людини до людини. Але за даними ВООЗ, підвищеної смертності внаслідок інфікування цим штамом не реєструється. Проте і Всесвітня організація охорони здоров’я і кожна країна зараз впроваджує додаткові заходи щодо обмеження або недопущення потрапляння такого штаму на територію своєї країни», — додав Кузін, повідомляє ТСН.

На засіданні українського уряду вже прийняли рішення щодо обмеження на в’їзд з деяких країн. Зокрема, без негативного ПЛР-тесту на COVID-19 в Україну не можна тим, хто прямує з країн, де бушує штам (Індія, Великобританія, Росія і Португалія), якщо людина перебувала там не менше семи днів. Нові правила почнуть діяти з п’ятниці, 25 червня.


За дорученням Ради національної безпеки і оборони до завтра повинні розробити комплексний план дій, щоб не допустити спалаху «Дельти» в Україні.

Відео: Як Україна стримуватиме новий коронавірус (ТСН)

Чому «Дельту» всі так бояться

«Дельту» називають індійським штамом, який відрізняється від інших такими показниками:

  • він набагато заразніший,
  • він частіше вражає дітей,
  • має вище летальність (за деякими даними).

«Спостерігається більше важких форм хвороби — в 2,6 рази. Необхідність в реанімаційних заходах вище в 1,6 рази. І при цьому він більше вражає дітей, ніж вихідний варіант вірусу», — розповіла РБК-Україна Наталія Виноград.

Залиште свій коментар