Данілов розповів, скільки HIMARS отримала Україна: окупанти перед ними беззахисні

Данілов розповів, скільки HIMARS отримала Україна: окупанти перед ними беззахисні

Збройні сили України використовують проти російських окупантів дев’ять американських ракетних артилерійських систем M142 HIMARS та аналогічних ракетних комплексів, наданих Україні союзниками. Вони завдають ворогу нищівних втрат: російські війська «беззахисні» перед такою сучасною зброєю.Для того, щоб від оборони перейти до контрнаступу на сході України, українській армії потрібні ще десятки таких систем. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов, якого цитує The Wall Street Journal.

За словами Данілова, довгоочікувані постачання у червні перших американських високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS дозволили Україні завдати удару саме по російських цілях за лінією фронту, які раніше були поза межами досяжності українських знарядь.


«Пан Данілов сказав, що дев’ять мобільних HIMARS та аналогічних ракетних комплексів, подарованих США та їх союзниками, наразі діють на території України і завдають противнику нищівних втрат. За його словами, росіяни «беззахисні перед ними». Вони дуже стурбовані», — пише WSJ.

Серед іншого саме за допомогою HIMARS минулого тижня було зруйновано командний пункт РФ в Ізюмі Харківської області. Також саме ці системи використовувалися для ударів по острову Зміїний — невеликому, але важливому аванпосту в Чорному морі, який внаслідок ефективної роботи ЗСУ та західного озброєння Росія змушена була залишити 30 червня.


«Данілов сказав, що Україні будуть потрібні ще десятки пускових установок Himars, щоб перевести бойові дії на схід України. А поки що, за його словами, Україна змушена вести оборонну війну», – пише видання.

Секретар РНБО також зазначив, що через чотири місяці після початку повномашстабного вторгнення в Україну РФ почала «видихатися». На думку Данілова, вже фіксуються ознаки виснаження російського арсеналу, агресор більше неспроможний вести атаки більш ніж на одному фронті одночасно – Росії для цього просто бракує сил.

Залиште свій коментар