Ціни на газ у червні перерахували: скільки заплатять українці і чому величезна різниця в тарифах

Ціни на газ у червні перерахували: скільки заплатять українці і чому величезна різниця в тарифах

В Україні в червні ціни на газ варіюються від 8 до 13,5 грн за кубометр. Усі постачальники встановлюють свої ціни з огляду на: закупівельну вартість, контракти, які уклала компанія, можливості імпортувати блакитне паливо за вигідними умовами.У списку найбільш низьких цін – «Евода Трейд» КП «Луцькводоканал» із ціною 7,88 грн за кубометр, Черкасигаз Збут і Уманьгаз Збут із ціною 7,89 грн за кубометр, а також ГК Нафтогаз України з ціною 7,96 грн за кубометр, підрахувало видання Газправда.

Загалом більшість компаній встановила ціни до 9 грн за кубометр. А найпоширеніший річний цінник на газ у червні – 7,98-7,99 грн за кубометр. Ще понад 20 постачальників продаватимуть клієнтам із річними тарифними планами кубометр палива за ціною від 9,20 грн і до 13,50 грн.


Відео дня

Тим часом місячні ціни, які компанії пропонують на червень, коливаються від 7,80 і до 12 грн за кубометр.

«Як бачимо, очікуваного сезонного зниження цін на газ не відбулося. Навпаки, через рекордно низьку пропозицію, спровоковану «Газпромом», який не поспішає продавати свій газ, ціни на європейських газових хабах досить високі. Відповідно, такі ж тенденції і в Україні. Середньозважена ціна на природний газ за результатами електронних біржових торгів на Українській енергетичній біржі станом на 27.05.2021 р. на червень становила понад 12,1 грн за кубометр», – розповідає координаторка житлово-комунальних і енергетичних програм «Опори» Тетяна Бойко.


Як формується ціна?

Українські компанії повинні орієнтуватися на ринкову вартість: скільки коштує газ на біржі, які ціни в Європі, з якими котуваннями вони можуть закупити блакитне паливо. Наприклад, за даними Української енергетичної біржі, у квітні в середньому газ коштував 7,59 грн за кубометр.

Ціни на газ у червні перерахували: скільки заплатять українці і чому величезна різниця в тарифах

Річ у тім, що через конкуренцію на ринку компаніям доводиться стримувати зростання цін. Інакше всі споживачі підуть, наприклад, до «Нафтогазу», який безпосередньо продає блакитне паливо менш ніж за 8 грн за куб.

Загалом щомісяця, до осені, вартість кубометра буде поступово знижуватися. Тому цілком ймовірно, що вже в травні українці можуть побачити більш привабливі ціни.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні боржників за комуналку будуть штрафувати на 20-50%, також їм заборонять виїзд за кордон.

Такі нововведення можуть дозволити скоротити кількість тих українців, які можуть платити за рахунками, але не роблять цього. Про це йдеться в законопроєкті №3613, який внесли до порядку денного Верховної Ради. Профільний комітет рекомендує ухвалити зазначений документ.

Залиште свій коментар