Чому туристи з Саудівської Аравії масово їдуть в Україну: готельєрка назвала реальну причину. Ексклюзив

Чому туристи з Саудівської Аравії масово їдуть в Україну: готельєрка назвала реальну причину. Ексклюзив

Реальною причиною напливу туристів із Саудівської Аравії в Україні став приїзд блогера-мільйонника Фейхана. Саме він першим рейсом прилетів у нашу країну і показав карпатські краєвиди саудівцям. Про це нам розповідає власниця екоготелю «Вище неба» в Буковелі Анна Грималюк. Після приїзду Фейхана в її закладі трапився туристичний бум.«Один із найвідоміших блогерів Саудівської Аравії подорожував Україною двічі цього літа. Вперше він завітав до нас, коли щойно відкрилися кордони після карантину. Тоді блогер проїздом показав українські краєвиди у своєму відеоблозі у Snapchat», – згадує Анна в розмові з OBOZREVATEL.

Однією з причин напливу туристів із Саудівської Аравії в Україні став приїзд блогера-мільйонника Фейхана
Відео дня


А вже через три тижні він приїхав у нашу країну жити. За словами Анни Грималюк, самі саудівці говорять, що вони приїхали в Україну, тому що тут був цей блогер.

Фейхан показав, що тут усе добре, що сюди можна і треба їхати, що тут добрі й гостинні люди.


За словами Анни, Фейхан теж проявив себе як відкрита та щира людина.

«Він проживав у нас дуже довго, 8 днів, потім переселився, і все одно ще до нас приїжджав. Його надзвичайно люблять у Саудівській Аравії. Тому після приїзду Фейхана до нас приїжджають люди, які фотографуються з нами, ніби ми якісь зірки», – захоплюється власниця готелю «Вище неба».

Фейхан подарував дітям Анни по самокату

Тепер готельєри зустрічають своїх гостей із-за кордону усмішками, фотографіями й словами «О, привіт, я друг Фейхана!» Відеоблогер дуже багато знімав родину Анни, а саме її двох синів – Сашка та Влада, тому саудівці висловлюють любов не тільки до їхнього закладу, а й до їхньої сім’ї.

Фейхан з Анною та її сином

«На початку сезону, коли почався цей наплив туристів, ми не знали, як поводитися, й були насторожені. А після приїзду того блогера ми фактично кожного сприймаємо як друга», – говорить українка.

Вона спеціально створила сторінку готелю у Snapchat, бо соцмережі Instagram та Facebook у Саудівській Аравії не поширені. Тепер на «Вище неба» підписано 114 тисяч саудівців.

Скрин сторінки Фейхана, де арабською зазначено по 5-6 млн переглядів на відео з Карпат

«Я створила цю сторінку, щоб не втратити нашу аудиторію і щоб показати нашу країну. І мені щодня пишуть дуже багато приємних речей про Україну, краєвиди і наш готель. І я особисто відчуваю дуже багато теплоти від саудівців. Вони пишуть: «Ми любимо вас», «Ми хочемо до вас приїхати», «У вас дуже гарно». І там одні сердечка і любов-любов-любов», – усміхається підприємниця.

Саудівці полюбили Анну і її родину

Анна каже, що на початку сезону навіть ніхто не міг очікувати такого туристичного буму. За це літо їм довелося розширитися, взяти в управління сусідні котеджі й замислитися про будування нових.

Усе, що зараз відбувається, – це надзвичайно.

«Наплив гостей із Саудівської Аравії спонукав нас взяти в управління сусідні котеджі та переформувати в суто для них. Наш формат готелю – проживання в номері з душем – їм не підходить. Їм потрібна кухня», – додала вона.

Власниця готелю спеціально створила сторінку в Snapchat для гостей із Саудівської Аравії

За її словами, українці подорожують за кордон, щоб подивитися інші традиції й культуру, а саудівці, навпаки, везуть до нас усю свою культуру і всі свої традиції. Тому вони хочуть харчуватися тут так, як харчуються в себе вдома і вимагають собі номери з кухнею.

Тепер власники готелю "Вище неба" – справжні зірки у Саудівській Аравії

«Там їм комфортно, є свій мангал, своя територія, і саудівці не пересікаються з нашими гостями з основного корпусу. Звісно, вони приходять на нашу територію, щоб пофотографуватися. Але є українці, яким незвично, бо вони приїхали у Карпати, а бачать людей, які зовсім інакший мають вигляд: такі закриті, у хіджабах. Але ніколи не було якогось конкретного негативу», – каже Грималюк.

Екоготель "Вище неба" розділив номери українців і котеджі саудівців

Є і свої особливості в поводженні арабських туристів на території готелю. Саудівцям потрібна приватність, тому вони не обирають для себе номери поруч з українцями, із загальними вбиральнями й загальною кухнею.

Великих чайових нам не залишали. Навіть українці, буває, більші лишають.

Крім того, дівчата із Саудівської Аравії не ходять купатися в басейн, бо не можуть роздягнутися.

«Так, у нас різні культури, але їм чітко потрібно говорити правила. Ми поселяємо гостя й очікуємо, що буде все, як завжди. А насправді вони можуть просто не усвідомлювати, що в нас інакше, у нас інакший туалет чи ще щось. Просто коли проговорено всі правила, тоді все нормально», – пояснює власниця готелю.

Українські діти чудово потоваришували з іноземцями

Загалом Анна Грималюк вдячна за такий «подарунок долі» й щоденну практику англійської мови. Жінка пояснює, що після карантину вони довго не могли обслуговувати людей і зазнали чималих матеріальних збитків.

Це таке винагородження за півтора року карантину.

Але через великий наплив туристів із-за кордону родина Грималюків зіткнулася й з проблемами. Вони пережили період, коли боялися втратити себе й свого українського гостя.

«Ми завжди файно й гучно святкуємо українські свята, підтримуємо атмосферу Буковеля й Українських Карпат. Але був період, коли ми боялися втратити себе. Ми з чоловіком почала обдумувати, що зробити, щоб українці не перестали до нас їздити. Адже нам буде некомфортно. Тоді ми й розділили номери для українців і котеджі для гостей із Саудівської Аравії», – розповіла вона.

 
Готель намагається зберігти атмосферу Буковеля й Українських Карпат

Відомо, що жителі Саудівської Аравії звикли до високих температур, тому їм може не сподобатися українська осінь та зима. Грималюки спитали в самих арабів, чи вони приїдуть восени.

За словами іноземних відпочивальників, попит сильно впаде. До України в осінній період приїздитимуть лише несімейні люди без дітей. Але готельєри налаштовані позитивно.

До України в осінній період приїздитимуть саудівці без дітей

«У нас все ж таки є надія наповнити міжсезоння – той час, коли ми завжди закривалися на 2-3 місяці. Якщо українці зможуть приїхати лише на вихідні, то, можливо, гості із Саудівської Аравії приїдуть надовго – на 1-2 тижні», – підсумувала підприємниця.

Залиште свій коментар