Чому Лукашенко відтермінував вторгнення в Україну: генерал назвав причину

Чому Лукашенко відтермінував вторгнення в Україну: генерал назвав причину

Вторгнення регулярних військ Білорусі в Україну, яке могло бути заплановане на 21 березня, було б передчасним кроком. Агресор Росія може використати армію Лукашенка пізніше для завдання відволікаючого удару.Таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL висловив ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко. «Роль білоруської армії холуйська та зрадницька. Я маю на увазі поведінку Лукашенка», – зауважив він.

Коментуючи інформацію про те, що 21 березня на території Білорусі біля кордонів України вже стояли колони, які були готові до наступу, а потім за наказом були відведені, генерал зауважив, що з військового погляду – це справді було б неправильним кроком.


«Із військової точки зору це – не найкращий час для вторгнення в Україну з боку Білорусі. Якщо це станеться, то тоді, коли зберуться резерви армії РФ, наприклад, для відволікаючого удару по столиці та одночасного зосередження сил на південних цілях», – припустив Романенко.

За його словами, у разі успіху президент країни-агресора міг би забезпечити собі вигідніші переговорні позиції.


Водночас генерал зауважив, що питання повноцінної участі Білорусі у війні проти України є досить неоднозначним. Так, з одного боку, частина активних громадян цієї країни протестує проти цього. На Лукашенка чиниться тиск зі сторони Заходу. Але з іншого боку, білоруський диктатор стає все більш залежним від Путіна.

Залиште свій коментар