«Червона зона». Карантин в Україні знову посилюють: коли і де

«Червона зона». Карантин в Україні знову посилюють: коли і де

Карантин в Україні посилено вже в двох регіонах. Обмеження «червоної зони» введені в Чернівецькій та Івано-Франківській областях, ще сім областей знаходяться в зоні ризику.Детальніше про ситуацію в країні — в матеріалі РБК-Україна.

Адаптивний карантин і чотири зони

Адаптивний карантин в Україні з розподілом країни на зони почав діяти з 24 лютого. Більшість областей були віднесені в «жовту зону», в якій хоч і з обмеженнями, але працюють кафе, ресторани, ТРЦ, кінотеатри, транспорт.


Деякі регіони потрапили в «помаранчеву зону», яка не передбачає посилення обмежень, але сигналізує про погіршення ситуації з коронавірусом, і, як наслідок, про ризик потрапляння області в «червону зону» з обмеженнями як під час локдауну. На даний момент, за словами головного санлікаря Віктора Ляшка, сім регіонів знаходяться в «помаранчевій зоні»: Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Луганська і Тернопільські області. Саме в цих областях в найближчі дні може бути введена «червона зона».

В «зелену зону» з мінімальними обмеженнями досі не потрапив ніхто, а ось у «червоній зоні» виявилися вже два регіони — Івано-Франківська та Чернівецька області.


«Червона зона» карантину: що це значить

«Червона зона» вводиться, якщо впродовж трьох днів поспіль завантаженість ліжок у лікарнях області перевищує 65%, число тестів на 100 тисяч населення менше 300, а кількість госпіталізацій з COVID більше 60.

«Червона зона» починає діяти через 48 годин після її введення держкомісією.

В регіоні «червоної зони» заборонена робота кафе, ресторанів, ТРЦ, кінотеатрів, ринків. Також не дозволяється проведення масових заходів та відвідування освітніх установ.

Ситуація в Івано-Франківській області

Першою в «червону зону» потрапила Івано-Франківська область. Місцева влада посилила карантин в регіоні ще до вступу в силу адаптивного карантину. А держкомісія офіційно ввела жорсткі обмеження в області з 26 лютого.

На даний момент в області встановлені блокпости, закриті кафе і ресторани, обмежена робота транспорту (проїзд тільки за спецперепустками з роботи). Крім того, в облцентрі розгорнуто перший в Україні мобільний COVID-госпіталь, проте на даний момент пацієнтів в ньому ще немає.

Також в регіоні обмежено курсування поїздів. Для тих, хто купив квитки заздалегідь обмежень немає і пасажири зможуть дістатися до пункту призначення. Але купити квиток на поїзд зараз неможливо — продаж призупинено.

«Червона зона» в Івано-Франківській області буде діяти до 12 березня.

Ситуація в Чернівецькій області

У п’ятницю, 26 лютого, регіональна комісія рещила ввести обмеження в Чернівецькій області терміном до 9 березня включно. В рамках посилення карантину було вирішено заборонити роботу кафе і ресторанівнавчальних закладів (крім садків), розважальних центрів.

Залиште свій коментар