«Це вони погрожували НАТО війною?» У мережу потрапив документ, що розкрив проблеми в армії РФ під час підготовки до вторгнення

«Це вони погрожували НАТО війною?» У мережу потрапив документ, що розкрив проблеми в армії РФ під час підготовки до вторгнення

До початку вторгнення в Україну в армії РФ були серйозні недоліки в організації збереження, утримання й експлуатації озброєння і техніки – наприклад, танки були по суті смітниками. Російські воєначальники на місцях доповідали про це вищому керівництву за місяць до війни, але, очевидно, їхні «рекомендації» не були враховані.Це показала телеграма тимчасового виконувача обов’язків начальника штабу центрального військового округу, генерал-майора А. Лінькова від 25-26 січня 2022 року. Фото опублікував у Telegram блогер «Злий одесит» – військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко (щоб переглянути, доскрольте новину до кінця).

«Трохи цікавих документів про те, як велася підготовка російських танкових підрозділів до вторгнення в Україну. У якому стані була техніка, наскільки непрофесійними були екіпажі. Найбільше сподобалося про те, що танки по суті були смітниками. І це вони погрожували НАТО війною? Хотіли щось там повторити?» – пожартував він.


У документі розписано недоліки, виявлені під час перевірки організації та виконання заходів танкотехнічного й автотехнічного забезпечення у з’єднаннях і частинах південного військового округу (ПВО) армії РФ. Вони на той момент уже були на польовому виході.

Документ про стан озброєння й техніки в ПВО армії РФ до вторгнення в Україну

Зазначається, що механіки й водії з військових частин не мали позначки про проходження допідготовки та посвідчень на право керування танками або бронемашинами. За самою технікою й озброєнням там було закріплено військовослужбовців, які не пройшли відповідного навчання.


У техніці путінської армії перевірка виявила незаряджені акумуляторні батареї, вона не була заправленною за нормами і там не було вогнегасників, натомість машини були захаращені сміттям.

У результаті командувачам об’єднань і військових частин заборонили брати в танкові екіпажі солдатів без досвіду та підготовки, доручили провести інвентаризацію, а утримання техніки привести «у сувору відповідність до вимог керівних документів».

«Майно, що не має відношення до техніки, з кабін машин, бойових і силових відділень прибрати», – закликали майбутніх окупантів вищі воєначальники, але війна показала, що у «другій армії світу» до порад не дослухалися.

Документ про перевірку в ПВО армії РФ
Залиште свій коментар