«Це не лікарі, це нелюди»: колеги прокоментували дії медиків, які торгували безкоштовними ліками для онкохворих

«Це не лікарі, це нелюди»: колеги прокоментували дії медиків, які торгували безкоштовними ліками для онкохворих

В обласному онкодиспансері створили комісію, аби розслідувати дії колег.У Житомирі силовики прийшли з обшуками до обласного онкодиспансеру, де медики наживалися на безкоштовних ліках.

Про це 28 вересня йдеться в ТСН.


За даними СБУ, завідувач одного з відділень зі своїм колегою змушували пацієнтів купувати дорогі ліки в аптеках. В той час як на кожного онкохворого вони отримували від держави безкоштовні медикаменти. Але їх медики списували і продавали приватним аптекам за півціни.

Під час обшуків у підозрюваних, а також в аптеках, правоохоронці вилучили майже півмільйона гривень готівкою та чергову партію ліків. Правоохоронці встановлюють усіх причетних до схеми.


«Медики списували документально ці препарати, та продавали їх у приватні аптеки за півціни. Попередньо їх дохід складав пів мільйона гривень щомісяця», — зазначила речниця управління СБУ у Житомирській області Ірина Мартинюк.

В обласному онкодиспансері і собі створили комісію, аби розслідувати дії колег.

«Це не лікарі, це нелюди, бо забирати надію у людей, забирати ліки у людей, ліки, які ми добиваємося, шукаємо кошти і просимо, щоб забезпечити цих бідних людей препаратами, на цьому заробляти кошти, наш  колектив увесь шокований», — заявив директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш.

Заклад щороку отримує від держави препаратів на 50 млн грн. Усі вони дорогі, лише один курс хіміотерапії може коштувати до 50 тис. грн. І завідувач хіміотерапевтичного відділення вже не вперше підозрюється у зловживаннях, каже директор закладу.

«В мене постійно з ними війна була. Я його звільняв з роботи, він відновився через суд. Тоді вони теж якісь кур’єри, теж якісь незрозумілості», — каже директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш.

Наразі обидва медики від роботи не відсторонені. Підозру поліція їм також поки що не вручила.

«Триває досудове слідство і жодної підозри в кримінальному провадженні поки що не оголошено, оскільки слідство на етапі збирання речових доказів. Зокрема, експертних досліджень вилученого під час обшуків», — говорить речниця ГУНП у Житомирській області Алла Ващенко.

Якщо провину лікарів доведуть, їм загрожує до 8 років позбавлення волі.

Ведеться слідство і щодо аптек, які підозрюють у купівлі ліків від медиків.

Препарати з Житомирського онкодиспансеру виявили у продажі одразу в кількох областях.

Залиште свій коментар