Бойовики на Донбасі запустили у бік українських позицій іграшковий дитячий літак, начинений вибухівкою — штаб

Бойовики на Донбасі запустили у бік українських позицій іграшковий дитячий літак, начинений вибухівкою — штаб
У зоні бойових дій на Донбасі цього тижня поблизу селища Широкине бойовики запустили у бік українських позицій іграшковий дитячий літак. Як виявилося, він був начинений вибухівкою.

Про це повідомили у штабі операції Об’єднаних сил.Там розповіли, що іграшковий літак виявили в межах відповідальності одного з підрозділів окремої бригади морської піхоти. Він прилетів за вітром зі сторони бойовиків.

«Здавалося, невинна дитяча іграшка. При стягненні кішкою здетонувала. Умілі дії військовослужбовців зберегли життя та здоров’я особового складу», — зазначають у штабі.


Фото: Штаб ООС

Там додають, що подібні випадки застосування бойовиками на Донбасі саморобних вибухових пристроїв не є поодинокими. Так, із 2014 року українські військові зафіксували понад 300 інцидентів із застосуванням саморобних вибухових пристроїв.


«Як і протипіхотні міни, вони є зброєю не вибіркової дії й продовжують завдавати великої шкоди не тільки військовим, а й цивільному населенню», — наголошують військові.

Згодом у штабі ООС також повідомили, що станом на 17:00 4 квітня від початку доби бойовики вогонь не відкривали. Водночас ОБСЄ вкотре зафіксувало переміщення великої кількості їхнього озброєння у безпосередній близькості до лінії зіткнення.

Загострення на Донбасі

Нове перемир’я запрацювало з 27 липня 2020 року, і протягом перших місяців на Донбасі справді суттєво зменшилася кількість обстрілів. Натомість зараз спостерігається нове загострення. Наразі за час «перемир’я» від обстрілів бойовиків загинули щонайменше 22 військових. Військові також підриваються на вибухових пристроях.

Третього березня бойовики так званої «ДНР» заявили, що отримали дозвіл на відкриття вогню на випередження «для придушення вогневих точок противника».

Залиште свій коментар