Блогер з Ізраїлю розповів про ситуацію в країні: «ми на порозі громадянської війни»

Блогер з Ізраїлю розповів про ситуацію в країні: «ми на порозі громадянської війни»

В Ізраїлі вирують заворушення і погроми на вулицях міст на тлі ескалації конфлікту з Палестиною, і в ряді населених пунктів в ході протестів багато руйнувань з постраждалими. За словами жителя Бат-Яма, блогера Віталія Райса, ситуація в країні вже на межі громадянської війни.Про це 13 травня він розповів в ефірі каналу «Україна 24«.

Чоловік зізнався, що за чверть століття життя в Ізраїлі пам’ятає конфлікт такого масштабу тільки 20 років тому.


Також Райс зазначив, що громадяни Ізраїлю вже звикли до подібних ситуацій, і останні серйозні протистояння перед цим відбувалися в 2014-му (операція «Непорушна скеля» в Секторі Газа), і три роки тому, коли на вулицях великих ізраїльських міст деякі араби з ножами та іншими колючо-ріжучими предметами нападали на громадян.

Що спровокувало протистояння

Нинішню кількість ракетних обстрілів з боку Сектора Газа — до 1500 на добу — блогер називає просто немислимою. Більш того, чоловік озвучив інформацію про те, що замість «Катюш» з малою дальністю дії представники ХАМАС збираються застосувати «Гради», ракети яких здатні бити на 250 км.


Райс наголосив, що нинішні протести в ізраїльських містах є наслідком цих обстрілів і конфлікту через виселення кількох сімей з Храмової гори в Східному Єрусалимі, де араби вже півстоліття проживали незаконно, і в цьому священному місці регулярно відбувалися сутички мусульман та юдеїв.

Яка ситуація в містах Ізраїлю

«Відбувається цілковита анархія, ми практично на порозі громадянської війни. Позавчора в одному з ізраїльських міст араби вийшли на вулиці та почали трощити все на своєму шляху — магазини, спалювали машини, перевертали різні об’єкти. А вчора ізраїльтяни, доведені до якоїсь межі, вийшли на акцію у відповідь», — розповів блогер.

Також він повідомив, що правоохоронці перекрили в’їзд до арабського міста Яффа на кордоні з Тель-Авівом, де живе багато арабського населення, і розгорнули демонстрантів — ізраїльських арабів з паспортами цієї країни — назад.

«Деякі випадки вандалізму пішли й у нашому місті Бат-Ям. Були розбиті вітрини арабських магазинів. Але це можна зрозуміти, тому що такого масивного удару як ззовні з боку Сектора Газа, так і з боку ізраїльських арабів, у яких є ізраїльський паспорт, не було», — сказав він.

Коли може припинитися конфлікт

При цьому блогер поділився прогнозом про закінчення конфлікту вже через кілька днів, як це, за його словами, відбувалося і раніше.

«Я думаю, припиниться це, як власне було і завжди — через 2,3, 4 дні ХАМАС, як зазвичай, попросить припинення вогню. Як завжди, вони це продемонструють на весь світ, Європу і так далі — що ось, ми піднімаємо руки, ми не хочемо більше стріляти. Природно Ізраїль на це відреагує і вогонь припиниться. Тобто нашу армію ніколи до кінця, напевно з Другої Ліванської війни, не спускали, що називається, з повідка остаточно», — висловився Райс.

Майбутнє примирення після протестів і погромів

Блогер вважає, що після деескалації конфлікту з ХАМАС через деякий час все ж вляжуться пристрасті й серед цивільного населення Ізраїлю та місцевих арабів.

«Як нам жити далі з ізраїльськими арабами я поняття не маю, тому що… Це знову ж таки — 2 мільйони людей населення. Це люди з ізраїльськими паспортами, які ходять в ті ж магазини, стоять в тих же пробках, ходять в ті ж торгові центри, і купують все те ж саме, що і ми, поруч. Я думаю, що, як і завжди, воно тихо і плавно зійде нанівець, і ми ще якийсь час проіснуємо в мирі», — сказав Райс.

Блогер також наголошує, що узагальнювати не можна, і серед ізраїльських арабів є «нескінченно велика кількість людей», які не підтримують агресію з боку Сектора Газа і Східного Єрусалиму.

Залиште свій коментар