Блінкен дасть «жорсткий сигнал» Лаврову через Україну: в США розкрили деталі майбутніх переговорів

Блінкен дасть «жорсткий сигнал» Лаврову через Україну: в США розкрили деталі майбутніх переговорів

Під час можливих переговорів держсекретаря США Ентоні Блінкена з міністром закордонних справ Російської Федерації Сергієм Лавровим вторгнення РФ в Україну не буде центральною темою. Однак Блінкен планує надіслати Москві «жорсткий сигнал» через наміри Кремля анексувати частину території України.Про це під час брифінгу повідомив речник Держдепу Нед Прайс. Про плани Росії захопити низку українських областей, нагадав він, озвучував, зокрема, й сам Лавров.

У США, зазначив Прайс, дуже занепокоєні намірами Росії анексувати українські території.


«Держсекретар хотів би передати дуже різкий сигнал про наше постійне занепокоєння тим, що Росія може спробувати силою анексувати частини суверенної української території», – сказав Прайс.

Він нагадав, що Росія робила дуже тривожні заяви, зокрема, сам Лавров говорив про «розширення географічних завдань спецоперації» далеко за межі Донбасу.


За словами Прайса, Блінкен хоче нагадати Лаврову, що анексія була б грубим порушенням статуту ООН та міжнародного права. Її реалізація спричинила б поглиблення ізоляції РФ від більшої частини світової спільноти та тяжкі наслідки для держави-агресора.

Окрім того, Блінкен також хоче поговорити з Лавровим про відсутність продовольчої безпеки через жорстоку агресію Росії проти України. За словами Прайса, США наполягають на тому, щоб РФ виконувала взяті у Стамбулі зобов’язання в межах «зернової угоди».

Водночас спікер Держдепу зазначив, що потенційна розмова з Лавровим не буде переговорами щодо України й «поверненням до звичного порядку речей», адже це питання Москва має вирішувати з Києвом.

За словами Прайса, Блінкен хоче обговорити з главою МЗС РФ повернення незаконно затриманих у Росії американської баскетболістки Бріттні Грайнер і директора з безпеки компанії BorgWarner Полла Вілана.

Залиште свій коментар