Bild: План-максимум Кремля – дві третини України, включно з Києвом
За даними німецького видання Bild, Росія розглядає план захопити дві третини території України, включно з Києвом.
Джерело: Bild із посиланням на джерела в НАТО та службах безпеки
Деталі: Видання зазначає, що інформація про можливе вторгнення Росії в Україну ґрунтується на оцінках кількох людей з НАТО та служб безпеки, які змогли побачити деякі з можливих планів нападу Росії.
За словами високопоставленого офіцера, план захоплення України розглядається Путіним, і остаточного рішення ще не ухвалено.
Інші джерела в НАТО розглядають атаку у три етапи. Видання зазначає, що кожна фаза може стати останньою в операції, залежно від реакції Заходу на вторгнення.
Фаза 1: Південь
На першому етапі РФ планує завоювати південь України, «щоб забезпечити постачання до Криму, а також відрізати Україну від моря і, отже, від постачання», — сказав Bild офіцер служби безпеки.
Росія планує використовувати десантні кораблі, перекинуті з Балтійського моря до регіону навесні, «для транспортування танків та військ із Криму до району Одеси», — сказав високопоставлений офіцер західної розвідки.
Інший високопоставлений військовий уточнив, що російські плани передбачають проведення десантної операції «на схід від Одеси, між містами Фонтанка та Коблево». Російські війська «просунуться на північний схід від міста, потім повернуться ліворуч і просунуться до Придністров’я». Це оточило б Одесу.
Водночас на Херсонщині вздовж річки Дніпро проводитимуться «повітряно-десантні операції спецназу», які заблокують мости через найважливішу річку країни і, таким чином, перекриють постачання. При цьому з Криму вестиметься артилерійський вогонь по сильних українських позиціях, що має зв’язати українські війська.
У той же час російські танкові частини, знову ж таки за підтримки військово-морського флоту та авіації, будуть просуватися на захід з окупованого Донбасу, потім розділяться та просунуться, з одного боку, у Запоріжжя (важливий військовий центр на півдні України) та убік Криму.
Якщо це вдасться, весь південь України опиниться під контролем Росії, і Путін прокладе коридор з Росії до кордону НАТО з Румунією, пише видання.
Фаза 2: Північний схід
Паралельно з першою фазою війни авіація Путіна та балістичні ракети планують послабити військовий потенціал України по всій країні.
Якщо Кремль визнає, що умови для цього виконані, російські танкові частини можуть перейти кордон у Луганській та Харківській областях та просунутися до великих міст Дніпро та Полтава.
«Перш за все, вони оточуватимуть міста і відключатимуть електрику, газ і продукти харчування. Через кілька тижнів росіяни можуть прославити себе як рятівники мирних жителів, вторгнутися в міста, що капітулюють, і врятувати українське населення від голоду або смерті», — пояснює один з офіцерів.
Фаза 3: Київ
На третьому етапі кремлівська армія наступатиме на Київ із півночі.
«Звичайно, це може статися на початку війни, якщо цього вимагатимуть обставини», — сказало Bild джерело.
Джерела в НАТО не впевнені, чи буде режим Лукашенка брати участь у бойових діях із Білорусі.
Якщо Білорусь приєднається до атаки, Росія може оточити Київ із північного сходу та північного заходу.
Згодом російські війська просунуться «приблизно до лінії Коростень-Умань, щоб відрізати постачання із Західної України. Тоді можна було б чекати капітуляції Києва, а отже, й України під тиском Заходу».
Внаслідок такого максимального плану Росія може зайняти близько двох третин нинішньої території України.
Інше джерело відзначило: «Якщо Росія увійде, санкції все одно будуть. Тоді вже немає сенсу зупинятися на півдорозі».
«Українці будуть боротися, але вони не зможуть протистояти великій атаці росіян», — сказав Bild високопосадовець. За його словами, збройні сили Києва відійдуть на захід країни, «якщо не будуть повністю знищені».
Інший офіцер сказав, що американських протитанкових ракет «Джавелін» не вистачить для всіх російських танків, а турецькі безпілотники «Байрактар» стануть легкою здобиччю для російських бойових літаків.
За його словами, для захисту України потрібні сучасні західні зенітні ракети типу «Патріот» та протикорабельні ракети типу «Гарпун».
«Союзники зараз переосмислюють постачання зброї в Україну. Але це рішення не може виходити від НАТО, а лише від його суверенних членів», — сказав офіцер західної служби безпеки.