Байден оголосив про надання Україні танків Abrams: офіційна заява

Байден оголосив про надання Україні танків Abrams: офіційна заява

Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден заявив про відправлення в Україну першої партії американських танків Abrams. Ідеться про 31 одиницю бойових машин на суму 400 мільйонів доларів, а разом з ними і 120-мм снаряди та 8 машин тактичної бойової та логістичної підтримки.Про це він заявив під час пресконференції за підсумками восьмої конференції «Рамштайн». Таким чином США виконують умову Німеччини для старту передачі української армії німецьких бойових танків Leopard 2.

«Ми маємо намір допомогти Україні захистити свою територію та перейти в контрнаступ. Щоб звільнити країну, їм потрібно підвищити свої оборонні спроможності… Сьогодні ми виділяємо понад 500 одиниць бронетехніки, а також я оголошую, що ми виділяємо 31 танк Abrams. Ми також даємо Україні запчастини та обладнання, необхідні для обслуговування цих танків», – підкреслив лідер США.


Байден також наголосив, що Штати розпочинають навчати українських воїнів використовувати танки Abrams «якомога швидше».

За словами американського президента, Сполучені Штати та Європа повністю єдині у підтримці України.


«Росія очікувала, що ми розпадемося, не будемо разом, але ми єдині. 50 країн стали на захист територіальної цілісності України… Я пам’ятаю, як говорив, що Путін очікував розбрату в Європі, але разом із нашими партнерами ми надаємо більше озброєння», – наголосив Байден.

Він підкреслив, що Захід не дозволить будь-кому у ХХІ сторіччі відбирати силою територію іншої суверенної країни. Та нагадав, що одним з основних принципів статуту ООН є непорушність кордонів держав.

«Ми віримо в сили та можливості Українського війська. Я говорив президенту Зеленському, що ми будемо підтримувати Україну стільки потрібно… Це не боротьба проти Росії, це боротьба за свободу. Це свобода України та свобода інших країн. Ми хочемо, щоб полум’я свободи горіло так яскраво, як тільки можливо!» – наголосив Байден.

M1 Abrams – це сучасний танк американського виробництва, на якому встановлена одна з найдосконаліших (і складних) систем керування вогнем, що містить лазерні далекоміри, прилади нічного бачення, а також бортовий комп’ютер, що допомагає вибирати цілі та наводитися на них. Як двигун цей танк використовує турбіну. Вона споживає багато палива, але є надійнішою, що дуже важливо на полі бою. До того ж Abrams можна заправляти паливом для реактивних двигунів, бензином, соляркою та навіть судновим дизельним пальним.

Цей двигун збільшує швидкість і маневровість танка, а також набагато менше шумить, що теж важливо в умовах бойових дій.

Залиште свій коментар